Trabzon Çarşıbaşı’nda ilçesinde siyaset karıştı! AK Parti adayı adayı bağımsız mı olacak?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP’nin Trabzon Çarşıbaşı adayını değiştirerek mevcut belediye başkanı Mümin Nuhoğlu’nun yerine Ahmet Keleş’i açıklamasının ardından ilçede ilginç gelişmeler yaşanıyor.

AK Parti’den Çarşıbaşı Belediye Başkan adayı olan, ancak partisinin Cumhur İttifakı Kapsamında MHP adayını destekleme kararı alması sonrasında, bağımsız aday olacağı konuşulan eski İlçe Başkanı Zekeriya Karaçengel, imalı bir mesaj paylaştı.

Bugün sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan AK Parti eski Çarşıbaşı İlçe Başkanı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Karaçengel, “Efendiler; toplanın gitmiyoruz. Yakında bağımsızlık ilan ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Bu ifadeler Karaçengel’in Çarşıbaşı İlçesinde Bağmısız Belediye Başkan adayı olacağı yönünde yorumlandı.

DAHA ÖNCE MESAJI VERMİŞTİ
Karaçengel, daha önce de AK Parti’nin temayül yoklamasında KuzeyAnadolu.net Yazıişleri Müdürü Erhan Esaspehlivan’ın bu yöndeki sorusuna, “2019’da aday adayıydım. Çarşıbaşı Cumhur İttifakında, MHP’ye bırakıldı. O zaman ki karara saygı göstererek, ittifaka destek olduk. Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak ittifaka destek oldum. Gelinen 5 yılın sonunda görüyoruz ki AK Parti tabanı ittifakı hala istemiyor. Ben 3 aydır kendi çapımda bazı çalışmalar yapıyorum. Yüzde 90 ve üzeri ittifak istemiyor şeklinde tepki var.
(Bu taban bağımsız olsanız, destek verir mi size?) Arkada bizi bu hususta ayağa kaldıran desteğe inanıyorum, güveniyorum desteği olur. Öyle bir karar olacaksa, desteği de alacağımızdan eminim” demişti.

Trabzon Çarşıbaşı’nda ilçesinde siyaset karıştı! AK Parti adayı adayı bağımsız mı olacak?
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!