Meyvecilikte kalite ve çeşitliliğin artırılması için aşılama faktörü!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akçaabat Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Hikmet EYÜPOĞLU , Akçaabat Ziraat Odası  Genel Sekreteri Ziraat Mühendisi Veysel BAKİ, Yönetim Kurulu Üyeleri İsa LÜLECİ, Muzaffer GEDİKLİ, Teknik Hizmetler Birimi Ziraat Yüksek Mühendisi Mehmet Yaşar ÖZDEMİR,  Trabzon İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli Cemal TÜYSÜZ,  Akçaabat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli Ziraat Mühendisi Ercan ÇOLAK beyler Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü kampüsünde düzenlenen meyve fidanı aşılama etkinliğine katılım sağladılar. 

Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü kampüsünde düzenlenen meyve fidanı aşılama etkinliğine  Trabzon Valisi Sn. Aziz YILDIRIM, Vali Yardımcısı Hacı Osman HÖKELEKLİ, Trabzon Tarım ve Orman İl Müdürü İsa KAPLAN, İl Müdür Yardımcısı Okan AKSU , konusunda uzman ziraat mühendisleri ,  Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ve üreticiler  katıldı. 

Trabzon Orman Bölge Müdürü Emin Yılmaz ve Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa GÜVEN Beylerin 21 Mart Ormancılık Günü ve Orman Haftası hakkında yaptığı konuşmanın ardından aşılama etkinliğine geçildi. 

Meyve aşılaması hakkında Trabzon Orman Fidanlık Müdürü Savaş AYVAZ Bey aşılamanın önemine değinerek doğanın en eski ve en önemli miraslarından biri olan meyve ağaçlarının geleceğini şekillendirecek daha verimli ve sağlıklı hale getirecek bir yol olduğunu aktardı. 

Yüzyıllardır var olan meyveciliğin geliştirilmesi ve sağlıklı bir şekilde çoğaltılması için aşılamanın önemli olduğunu bir kez daha görmüş oluyoruz.  Anacı olduğu müddetçe istediğimiz meyveyi aşılama yoluyla çoğaltabiliriz.  Bu etkinlikte de gördük ki her meyve ağacı gibi diğer orman ağaçları da aşılama yoluyla çoğaltılabilmektedir.  

Etkinlik kapsamında meyve fidanı aşılaması teorik ve pratik olarak gerçekleştirildi. Uzmanlar ve katılımcılar tarafından  aşılanan elma, armut,  ceviz, orman ağacı, ladin, sedir gibi  200 fidan katılımcılara hediye edildi.Meyvecilikte kalite ve çeşitliliğin artırılması için aşılama faktörü!
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!