Marmara ve Ege’de kuvvetli fırtına bekleniyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Marmara ve Ege bölgelerinde kuvvetli lodos bekleniyor. Özellikle İstanbul’da lodosun 70-80 km/saate kadar ulaşabileceği öngörülüyor.

Marmara ve Ege'de kuvvetli fırtına bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara ve Ege bölgelerinde fırtına uyarısında bulundu. Yapılan açıklamaya göre, cumartesi günü bu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgar (lodos) esecek. İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, İzmir ve Manisa çevrelerinde ise kuvvetli, yer yer hamleli fırtına (50-70 km/saat, yüksek kesimlerde 70-80 km/saat) bekleniyor.

Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğal gaz kaynaklı baca zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzlukların yaşanabileceği belirtilerek, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Marmara ve Ege'de kuvvetli fırtına bekleniyor

İstanbul özelinde yapılan açıklamada ise, şiddetli rüzgarın güney ile güneybatı yönlerden eseceği ve yer yer 70-80 km/saat hızla eseceği bildirildi. İstanbul’da da olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı.

Marmara ve Ege'de kuvvetli fırtına bekleniyor

Marmara ve Ege’de kuvvetli fırtına bekleniyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!