Hatay’ı daha güvenli bir şehir haline getireceğiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay’da Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi’ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İnşallah el birliğiyle Hatay’ı eskisinden daha güvenli, daha huzurlu, daha müreffeh, daha cazip bir şehir haline getireceğiz. Bunu başarana kadar hiçbirimize durmak, dinlenmek yok” ifadelerini kullandı.

AA

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 1 aydan fazla zaman geçti.

Yaşanan depremlerin ardından yaralar sarılmaya başlanıldı.

Depremlerin büyük yıkıma neden olduğu 11 ilde Ramazan ayı nedeniyle iftar çadırları da kuruldu.

Ramazan’ın ilk gününde Kahramanmaraş’ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci günde de Hatay’a geldi.

MOBSAN’da çalışanlarla bir araya geldi

Büyükdalyan Konteyner Kenti’nde düzenlenen iftarın ardından Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi’ni (MOBSAN) ziyaret ederek çalışanlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı, bu yıl sevinç ve ibadet ayı olan Ramazan’a buruk bir şekilde ulaştıklarını söyledi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde insanların yakınlarını, evlerini, yuvalarını kaybettiklerini, ekmek teknelerinden olduğunu belirten Erdoğan, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı ve sabır diledi.

Erdoğan, “İnanıyoruz ki bu kardeşlerimiz şehadet şerbetini içtiler. Onlar şehadete yürüdüler” ifadesini kullandı.

Yeni Haber Başlığı

Yıkılan her evin yeniden yapılacağını ve hiçbir vatandaşın açıkta bırakılmayacağını vurgulayan Erdoğan, üretim ve istihdamın şehrin ayağa kalkması için vazgeçilmez önceliği olduğunu dile getirdi.

Hatay’da en hızlı toparlanan, yaralarını en çabuk sarıp üretime geçen yerlerden birinin de Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi olduğunu aktaran Erdoğan, yeni inşa edildiği için ufak tefek hasarlar dışında üretime mani herhangi bir altyapı sıkıntısı bulunmadığını kaydetti.

Erdoğan, “Gerek mevcut tesisin, gerekse yanındaki yerin sizlere tahsisi konusunu, bunu da bakanlarımızla görüşecek, ona göre de adımlarımızı atarız” dedi.

“Hatay’ı daha güvenli bir şehir haline getireceğiz”

Deprem öncesi istihdamın 6 bin olduğu sanayi sitesinde depremden sonra bu sayının 1500’e düştüğünü, daha sonra bu sayının 3 bine çıktığını bildiren Erdoğan, buradaki istihdamın yeniden 6 bine çıkması temennisinde bulundu.

Deprem sebebiyle şehri terk ettiği için buradaki işine dönemeyenlerin bulunduğunu anımsatan Erdoğan, şöyle konuştu:

Kurulumu devam eden geçici barınma merkezlerinin çoğalmasıyla, kalıcı konutların inşaatlarının başlamasıyla, havaların da ısınmasıyla, şehir dışına gidenler inanıyorum ki hızla geri dönecektir. Hep söylediğim gibi şehirlerimize, oradaki evimize, işimize, iş yerimize, toprağımıza velhasıl geleceğimize sahip çıkmalıyız. Sizler hızla çalışmaya, üretmeye başlayarak bu doğrultuda örnek bir adım attınız. Hepinizden Allah razı olsun. İnşallah el birliğiyle Hatay’ı eskisinden daha güvenli, daha huzurlu, daha müreffeh, daha cazip bir şehir haline getireceğiz. Bunu başarana kadar hiçbirimize durmak, dinlenmek yok.

Yeni Haber Başlığı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışanlara bereketi ve kazancı bol, huzurlu ve güvenli çalışmalar diledi.

Ziyaretin ardından çalışanlar Erdoğan ile hatıra fotoğrafı çekti.

Ziyarette Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Genel Başkanvekilleri Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanvekili Celal Adan ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ile Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı da hazır bulundu.

Hatay’ı daha güvenli bir şehir haline getireceğiz
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!