Hatay’da geçici barınma merkezi kuruluyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Hatay'da geçici barınma merkezi kuruluyor

Hatay, Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen yerlerden biri olan kentte, yüzlerce ailenin barınacağı yapıların kurulumu devam ediyor. Bu doğrultuda, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Emlak Konut Genel Müdürlüğü tarafından tuğla, prefabrik ve konteynerden oluşan yerleşim birimleri inşa ediliyor. Kırıkhan ilçesindeki inşaat alanında 42 bloktan oluşan 504 ailenin barınacağı yapılar inşa ediliyor.

254 yığma ve 250 prefabrik konutun bulunduğu alanda, yığma yapılar radyan temel üzerine yapılıyor. Kırıkhan’da 160’tan fazla işçinin çalıştığı alanda, kaba inşaatın yüzde 80’i tamamlanırken ince işçiliğin ise yüzde 45’i tamamlandı. Toplam 27 metrekarelik alanlarda tuvalet, banyo, mutfak, ebeveyn odası ve salon bulunacak olan konutların ilk etabı, Ramazan Bayramı’na kadar hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

Ayrıca, Samandağ ilçesinde 250, Defne ilçesinde de 250 geçici konutun inşaatı da sürdürülüyor. Bu yapıların da en kısa sürede tamamlanması için çalışmalar hızla devam ediyor.

Hatay’da geniş çapta yaşanan yıkımların ardından, kentin yaralarını sarmak için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. TOKİ ve Emlak Konut Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen bu çalışmalarla, yüzlerce aile için sağlıklı ve güvenli barınma imkanları sağlanarak, toplumun ihtiyaçları karşılanmaya çalışılıyor.

Hatay’da geçici barınma merkezi kuruluyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!