Başkan Adayı Hacıfettahoğlu’ndan Vakfıkebir’de miting! Vakfıkebir’i hep birlikte yöneteceğiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vakfıkebir Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksek Peyzaj Mimarı Ahmet İhsan Hacıfettahoğlu, Vakfıkebir’de miting gerçekleştirdi. Vakfıkebirli hemşerileriyle bir araya gelen Başkan Adayı Hacıfettahoğlu’nun mitingine çok sayıda vatandaş katıldı.

Yüzlerce Vakfıkebirlinin katılım gösterdiği programda konuşma yapan Başkan Adayı Hacıfettahoğlu, “İnşallah biz geldiğimizde Vakfıkebir’imizi hep beraber yöneteceğiz. Herkes elinden gelen katkıyı sunacak” vurgusunu yaptı.

Başkan Adayı Hacıfettahoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

Çok kıymetli Vakfıkebirliler evladınız geliyor diye diye diye şarkılar söylediniz horonlar teptiniz ve evladınız geldi. Şimdi de evladınız size hoş geldiniz diyor. Hoş geldiniz hemşerilerim amcalarım, dayılarım, teyzelerim, halalarım, kardeşlerim. Hoş geldiniz…

Hoş geldin Vakfıkebir ve hoş geldin Büyükliman. Hepinizi saygı, sevgi ve hürmetlerimle selamlıyorum.

SİZLERE DAHA YAKIN OLMAK İSTEDİM!

Buluşmamız ile alakalı bana iki seçenek sunuldu otobüs mü getirelim, yoksa sahne mi kuralım diye daha pahalı olmasına rağmen ben sizlere daha yakın olabilmek için, bu sahneyi tercih ettim. Buradan şu mesajı başta vermek isterim, biz halkın içinde olacağız. Sizle beraber olacağız. Birde seçim sürecinde çay içme kapasitemi oldukça geliştirdim. Yani hiç merak etmeyin tüm esnafımızla çay içeceğim. Yani seçimden seçime görüşmeyeceğiz.

İNSAN KENDİ EVİNDEYSE RAHAT KONUŞUR!

Bana diyorlar ki çok kısa zamandır siyasette olmana rağmen çok rahat konuşuyorsun. Bende onlara şunu söylüyorum, insanın içinde yalan yoksa, insan bir konuya gerçekten hakimse, bir de insan kendi evindeyse rahat konuşur. Ben yalan bilmem, hile, hurdadan anlamam, belediyeciliği bilir siyasetten anlamam bir de ben evimdeyim evime dışardan gelmedim, burada doğdum, burada büyüdüm, burada top oynadım, acımı tatlımı burada yaşadım o sebeple ben burada rahat konuşurum. Her zaman da rahat konuşacağım.

HERKESİN FİKRİNE KIYMET VERİYORUZ!

Biz seçim çalışmaları sürecinde hem insanlara projelerimizi anlattık, hem de onlardan gelen önerileri toplayarak yeni projeler ürettik. Oda başkanlığından aldığımız tecrübe ile ortak aklın ne kadar önemli olduğunu biliyor, herkesin fikrine kıymet veriyoruz.

Aklımda kalan mantıklı önerilerden bir kaçını sayabilirim. Balıkhane projesi Murat amcanın projesidir. Bir abimiz yüksek katlı evlerde asansörlerin birinin muhakkak sedye girecek şekilde olması gerektiğini önermişti bizde notlarımız arasına aldık. Tonya’da yaşanan bir anım var. Bir ahşap bina yapıyoruz. Projeyi mimar çizdi, uygulamayı tecrübeli bir inşaat mühendisi yaptı, kontrolü de bana aitti. Bitirdiğimizde gururla binaya bakarken kazması sırtında bir amca dedi ki, şuraya bir balkon yapabilirdiniz. Düşündüm ve dediği doğruydu. O sebeple ortak akıl, herkesin aklı bizim için çok önemlidir.

VAKFIKEBİRİ BERABER YÖNETECEĞİZ

İnşallah biz geldiğimizde Vakfıkebir’imizi hep beraber yöneteceğiz. Herkes elinden gelen katkıyı sunacak ve çok kısa bir süre içinde binalarımızın dış cephelerini giydirerek, mahalle ve köy yollarını tamamlayarak, pazaryerimizi yaparak, sahilimizi güzelleştirerek… ilçemizi turizmle anılan, turist ağırlayan bir şehir haline getireceğiz. Yayla yollarımızı yapacağız,  Belli bir zümreye değil halka hizmet edeceğiz size hizmet edeceğiz.

BÜYÜK KONUŞMAYACAKSIN

Büyük konuşmaktan çok korkarım. Bir canlı yayında seçim sürecinde hiç olumsuz tepki almadığımı söyledim. Bir veya iki gün sonra kapıyı bir çocuk açtı ağzında emziği ile sonra emziği ağzından alıp defolun buradan dedi. Orda dedim büyük konuşmayacaksın. Seçim sürecinde aldığım tek olumsuz tepkiydi ama aynı zamanda aldığım en güzel tepkiydi. Sonrasında küçük bir hediyeyle kendisi ile anlaştık ve aldığımız tek olumsuz tepkiyi de olumluya çevirdik.

ÖMRÜM BOYUNCA ORUÇLUYUM!

Bir mahalle toplantısı sırasında Mustafa amca dedi ki 5 sene boyunca oruç tutacak mısın? Önce anlamadım sonrasında kurmaylardan uyarı gelince yolsuzluktan bahsediyormuş. Mustafa amca bilmiyor ki ben ömrüm boyunca oruçluyum. Kul hakkı benim kırmızı çizgimdir. Allah nasip etmesin. Etmemesi içinde elimden geleni yapacağım. Yani Mustafa amca merak etme, merak etmeyin ömrüm billah oruçlu olacağım.

ANKET YAPTIRDIN MI?

Bana diyorlar ki anket yaptırdın mı? Yaptırmadım.

Ama esprili bir abi söylemimiz var yapılan müdahalelerden, köylerde yapılan duvar çalışmalarından, yapılan çalışmaların yoğunluğundan birde abi ziyaretlerinden anlaşılıyor ki biz güçlüyüz, öndeyiz ve kazanacağız.

YERİNE UYGUN PROJELER VE DİĞER ADAYLARA ETKİSİ

Vakfıkebir siyasetini öyle bir hale getirdik ki raflarda çürümeye başlayan tozlu projeler ortaya çıktı, dikkat edelim astım olunabilir. Birde 10 yıl önce bugün açıkladıkları projelerle aynı projeleri öne çıkarmışlardı. 10 yılda altın çağında bu projeleri hayata geçirmeyen bir grup son 5 yılda bir daha aday olmayacağının kesin olduğu bir ortamda bu projeleri hayata geçirebilir mi? Kararı sizlere bırakıyorum.

Biz projelerimizi mantıklı, yerine uygun ve halka dokunur şekilde hazırlayınca haliyle herkes proje yarışına girdi. Ama herkes projeci değildir o sebeple hazır, kopyalanmış projelerle vatandaşın karşısına çıkmak zorunda kalındı. Bakın bence bu da kul hakkıdır. Tasvip etmiyorum. Ancak vatandaşımız aradaki farkı anladığını sandıkta gösterecektir. Yani size inancım tamdır.

VAKFIKEBİR SİYASETİNE ETKİMİZ

  • Mahalle Toplantıları yaptık,
  • Tüm Belediye Başkan adayları ile tokalaştık sarıldık,
  • Yerine uygun projeler ürettik,
  • Kirli siyaset ile kazanacağımıza, temiz siyasetle kaybetmeyi yeğlerim ifadesine yer verdik,
  • Geçmiş Belediye Başkanlarını andık ve yapılarının değerlerinden bahsettik,
  • Seçim koordinasyon merkezinde seçimin nasıl alınacağı değil, projeleri konuştuk,
  • Ürettiğimiz projelerin seçimin kazanılamaması halinde kazanan adaya hibe olacağı söylemi geliştirdik.

Biz doğru bir propaganda izledik ve bu her kesimce takdir edildi ve diğer adaylarca da örnek alındı. En genç aday olmamıza rağmen en örnek alınan başkan adayı olmayı başardık. Bunun gururunu yaşıyoruz.

Daha üç aylık bir süredir içinde bulunduğumuz siyasette ilçe için önemli kazanımlar elde edilmesine katkı sunduk. Beş sene hizmet etmemiz halinde kazanımları siz hayal edin.

OY PUSULALARINA DİKKAT!

“Kadı’yı satın aldığın gün adalet ölür. Adaleti öldürdüğün gün devlet de ölür”. Fatih Sultan Mehmet Han

Yerel seçimler için hazırlanan oy pusulalarında partili adaylar ile bağımsız adaylar arasında yapılan pusula adaletsizliğini sizlere göstermek istiyorum.

Bu durumu değiştirmek adına bağımsız adaylar tarafından başvuru yapılmasına rağmen kıllarını kıpırdatmadan reddettiler.

Partili adaylara tam bir sütun ayrılmış, bağımsız adaylara ise bir sütun ortadan ikiye bölünerek alt alta olacak şekilde yer verilmiştir.

Bu açıkça adaletsizliktir. Bu zulümdür.

Bu duruma ise cevabı ancak siz sandıkta verebilirsiniz.

“Bir zulmü önleyemiyorsanız onu herkese duyurun” demiş Hz. Ali.

Bende sizden bu adaletsizliği herkese duyurmanızı istiyor ve sandıkta dikkatli olmanızı istiyorum. Siz bir kere dikkat edin biz sizin yerinize 5 yıl boyunca dikkat edeceğiz.

VAKFIKEBİR’İN VE ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ SENİN ELİNDE!

Tüm Vakfıkebir’in bu işi en iyi bizim yapacağımızı ifade etmesine rağmen, sandıkta eş dost akraba baskısı ile farklı oy kullanmayı düşünenlere sesleniyorum. Sandığa yalnız gireceksiniz. Orada şu anki Vakfıkebir’i gözünüzün önüne getirin, projelerimiz sonrasındaki Vakfıkebir’i gözünüzün önüne getirin. Bir elinizi vicdanınıza, diğerini mühüre basın. Vakfıkebir’in ve çocuklarımızın geleceği senin elinde…

TEK AMACIMIZ VAKFIKEBİR’İ GELİŞTİRMEK!

Biz çok temiz ve beklentisi olmayan gir grubuz benim yanımda yer alan kimsenin bir beklentisi yok olsa da benim yanımda olmaz zaten. Benim çevremde yer alan herkesin tek bir amacı var Vakfıkebir’i geliştirmek.

Başkan Adayı Hacıfettahoğlu’ndan Vakfıkebir’de miting! Vakfıkebir’i hep birlikte yöneteceğiz
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!