ZORLUOĞLUNDAN KANDİL MESAJI | Kuzey Anadolu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandili’nin Trabzon’a, Türkiye’ye ve tüm İslam âlemine esenlik getirmesini dileyen Başkan Zorluoğlu, “Bu anlamlı gece vesilesiyle depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize de sabır diliyorum” dedi.

ZORLUOĞLUNDAN KANDİL MESAJI

Allah’ın rahmetinin bolca lütfedildiği, edilen duaların ve tövbelerin kabul olacağının müjdelendiği Berat Kandili’ni idrak etmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Cenab-ı Allah’ın affına, rahmet ve mağfiretine en fazla yaklaştığımız af ile arınma gecesi olan Berat Kandilimiz, bizlere manevi bir nefes aldırma, kendimizi sorgulama ve gönül dünyamızı temizleme fırsatı sunar. Rabbimizin affına sığınmak için eşsiz bir gece olan Berat Kandili, elbette kırılan kalpleri onarmaya ve vicdan muhasebesi yapmamıza da vesile olacaktır. Bu mübarek gecede dargınlıkları unutmalı, nefsimizle yüzleşip, hata ve günahlarımız için Yüce Allah’ımızdan af dilemeliyiz.

 

DEVLET-MİLLET EL ELE VEREREK KENETLENDİK

Hepimizin malumu, bir ay önce Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde ağır yıkıcı etkiler yaratan deprem felaketi tüm Türkiye’nin yüreğinde derin yaralar açtı. Depremin ilk gününden itibaren devlet-millet el ele vererek kenetlendik. Trabzon başta olmak üzere tüm şehirler deprem bölgesine yardım göndermek için adeta birbirleriyle yarıştı. Milletimizin ilk andan itibaren ortaya koyduğu bu üstün fedakârlık, her türlü takdirin üzerindedir. Tüm kurumlarımız 11 şehirde etkin çalışma yürütürken, biz de Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak kardeş şehrimiz Kahramanmaraş ve özellikle Elbistan’ın günlük yaşam koşullarını sağlamak için her şeyi en ince detayına kadar düşündük, tüm imkânlarımızı seferber ettik. Gerek afet bölgesinde bulunan gerekse de şehrimizde misafir ettiğimiz depremzede kardeşlerimizin de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Yüce Rabbimin ülkemize, milletimize, devletimize bir daha böyle acılar yaşatmaması en büyük duamız. Beratımızın verileceğini ümit ettiğim bu anlamlı gece vesilesiyle depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize de sabır diliyorum. Yine Berat Kandili’nin Trabzonlu hemşehrilerime ve İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyor, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.’’

ZORLUOĞLUNDAN KANDİL MESAJI | Kuzey Anadolu
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!