Türkiye’den Danimarka’da Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağına saldırıya sert tepki

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Danimarka’nın Ankara Büyükelçisi Danny Annan, ülkede Kur’an-ı Kerim’e ve Türk bayrağına yönelik gerçekleştirilen nefret suçunun tekrarlanmasının ardından Dışişleri Bakanlığı tarafından çağrıldı

Türkiye'den Danimarka'da Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağına saldırıya sert tepki

Danimarka’da, Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçiliği önünde, Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağına yönelik bir saldırı gerçekleşti.

İslam düşmanı ve aşırı milliyetçi bir grup, Facebook hesabı üzerinden canlı yayın yaparak provokasyon düzenledi. Sloganlar atarak, Hazreti Muhammed ve İslam düşmanı pankartları açan grubun saldırısı sırasında herhangi bir şiddet olayı yaşanmazken, Danimarka makamları Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçiliğini önceden bilgilendirdi ve gerekli güvenlik önlemlerini aldı.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı ise Danimarka’da gerçekleştirilen bu nefret suçunu en güçlü şekilde lanetleyerek, “Bu alçak eyleme ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesini hiçbir şekilde kabul etmediğimizi ve bu yaklaşımın asla haklı gösterilemeyeceğini tekrar vurguluyoruz” açıklamasını yaptı.

Büyükelçi bakanlığa çağrılarak, Danimarka makamlarının failler hakkında gerekli işlemleri yapması ve bu tür provokasyonların tekrarlanmaması için etkin tedbirler alması istendi.

Türkiye’den Danimarka’da Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağına saldırıya sert tepki
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!