TTB Başkanı Ergan’dan çağrı: “Seçimleri geride bıraktık. Artık ekonomiye odaklanacağız.”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon Ticaret Borsası (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimleri ile Türk halkının bir demokrasi sınavından başarı ile çıktığını belirterek, “Seçimleri artık geride bıraktık. Sonuçlar ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Seçilen belediye başkanlarını tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Bundan sonra ekonomiye odaklanacağız” dedi.

Eyyüp Ergan yaptığı açıklamada, önümüzde seçimsiz bir 4 yılın bulunduğuna dikkat çekerek; “Bu süreyi her bakımdan çok iyi değerlendirmeliyiz. Özellikle de ekonomide. Kalkınma hareketini bir bütün kabul edip, üretime öncelik tanıyarak çok çalışmalıyız.  Hem üreteceğiz, hem tasarruf edeceğiz, hem de israftan kaçınacağız. Böylelikle topyekün kalkınacağız” diye konuştu.

Eyyüp Ergan, kalkınma hareketinde yerel yönetimlere de büyük görevler düştüğünü belirterek, şunları söyledi: 

“Başta büyükşehir belediyeleri olmak üzere tüm yerel yönetimler tarımsal ve hayvansal üretimi arttırmayı kendilerine hedef seçip, teşvik etmelidir. Bizler de borsa olarak bu çalışmalara ortak olup, elimizden gelen desteği vereceğiz. Trabzon genelinde borsamız iştigal alanına giren ürünlerden fındık, çay ve süt mamulleri başta olmak üzere gıda üretiminde verim ve kaliteyi arttıracak her projenin destekçisi olduk, olmaya da devam edeceğiz.”

 

TTB Başkanı Ergan’dan çağrı: “Seçimleri geride bıraktık. Artık ekonomiye odaklanacağız.”
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!