Trabzon’da Şalpazarı ilçe başkanı adayı Refik KURUKIZ kimdir?

AK Parti'de Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayının Ahmet Metin Genç olarak açıklanmasının ardından gözler ilçe belediye başkan adaylarına çevrilmişti. Cumhur İttifakı bugün düzenlendiği tanıtım toplantısı ile adaylarını resmen duyurdu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK parti  Şalpazarı  ilçe belediye başkan adayı bugün resmen açıklandı. Cumhur İttifakı’nın Trabzon’da düzenlenen aday tanıtım toplantısı sonrası Ak parti Şalpazar belediye başkan aday Refik KURUKIZ kim olduğu arama motorlarında aranıyor.

Trabzon’da Sürmene ilçe başkanı adayı Refik KURUKIZ kimdir?

1962 yılında Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde doğdu. İlk, orta öğrenimini Şalpazarı’nda, liseyi ise Beşikdüzü Ticaret Lisesi’nde okurken ikinci sınıfta ayrılmak zorunda kaldı.
Şalpazarı, Beşikdüzü, İstanbul ve Kocaeli’nde uzun bir süre esnaflık yapmıştır ve halen 25 çalışanı olan Kurukız Ticaret Limited Şirketi’nin ortağı ve yönetim kurulu başkanıdır.

Çeşitli sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yaptı. Mahalli İdareler ve İşverenler Sendikası yönetim kurulu üyeliği, Milliyetçi Hareket Partisinde ilçe yöneticiliği, ilçe başkanlığı, il delegeliği, genel merkez delegeliği, il yönetim kurulu üyeliği ve il başkan yardımcılığı gibi görevlerde bulundu.

30 Mart 2014 yapılan Mahalli İdareler seçiminde Milliyetçi Hareket Partisinden Şalpazarı Belediye Başkanı seçilmesinin ardından 31 Mart 2019 seçimlerinde Cumhur İttifakının adayı olarak bir kez daha aday gösterilmiş ve 2’nci kez Şalpazarı Belediye Başkanı seçilmiştir.

Evli ve altı çocuk babasıdır.

Trabzon’da Şalpazarı ilçe başkanı adayı Refik KURUKIZ kimdir?
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!