Trabzon’da NEETPRO Hibe programında eğitimlerin sonuna gelindi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü “NEETPRO” Hibe Programı Kapsamında Trabzon Ticaret Borsası (TTB) koordinatörlüğünde Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) iş birliği ile yürütülen NEETs are Accessing to Market isimli projede 3 grup halinde 40’ı kadın 17’si erkek toplamda 57 kursiyer eğitim süreçlerinin sonuna gelindi.

30 Ekim 2023 tarihinde başlayan eğitim süreci 6 Şubat 2024 tarihinde tamamlandığında kursiyerler grup başına  80 saat Genel Uluslararası Ticaret, 80 saat Teknik İngilizce, 40 saat Kirletici Maddeler, 40 saat GDO, 40 saat Hijyen, 40 saat Paketleme Kuralları, 40 saat Organik Üretim, 40 saat Etiketleme, 40 saat Pazarlama Standartları, 40 saat Pazarlama Araştırması, 40 saat Formal ve İnformal İletişim Becerileri, 8 saat Özgüven, 8 saat Motivasyon olmak üzere toplamda 536 saat, 3 grup toplamda bin 608 eğitim almış olacaklar.

Eğitim sürecinin yanı sıra “İhracatta Sorunsuz İletişim ve Yenilikçi Yaklaşımlar” ve “İhracatta Sorunların Çözümüne Yönelik Farkındalık Yaratma” konulu seminerlere de katılan kursiyerler, 7 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan “İnsana Yakışır İşler ve Yönetim Alanında Başarı Hikayeleri” konulu seminere de son kez katılım sağlayacaklar.

Eğitim sürecini ve sınavları başarıyla tamamlayarak KTÜ onaylı sertifika alacak olan kursiyerler, Satış ve Pazarlama alanına yönelik birçok pozisyonda çalışmak üzere kalifiye hale gelecekler. Ayrıca kursiyerlerin iş arama süreçleri de İŞKUR’un desteği ile yürütülecek.

Trabzon’da NEETPRO Hibe programında eğitimlerin sonuna gelindi
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!