Trabzon’da mezuniyet heyecanı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon’da Ortahisar Mesleki Eğitim Merkezi’nin 3. mezuniyet töreni geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Ortahisar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Durukan, törende yaptığı konuşmada mesleki eğitimin önemini vurgulayarak, “Biz Mesleki Eğitim Merkezi olarak Ahilik kültürünün devamını sürdürmek istiyoruz. Bu çocuklarımız geleceğin berberleri, oto motor tamircileri, aşçıları ve fırıncıları olmak üzere mezun oluyorlar. Bizler başka bir misyonumuz olan, ortaokul mezunu olan ve Ahilik kültürüyle eğitimlerine devam edip lise mezunu olan ve onlara diploma veren bir kurumuz. Bizler bu okulda iki yıl öncesine kadar mesleki eğitimle birlikte 300’ler olan sayıyı bugün itibarıyla 3 bin 300’lere kadar çıkardık. Lise telafi programıyla Trabzon’umuza desteklerimiz arttı. Diğer okullarımızla birlikte Trabzon’da mesleki eğitimi iyi bir noktaya getirmek için uğraşıyoruz. Bundan sonra da uğraşmaya devam edeceğiz” dedi.

Mezun olan öğrenciler adına konuşan Semanur Kahraman ise, “Saygıdeğer hocalarım, değerli arkadaşlarım. Bizler bir mevsimlik çiçek gibi bu okuldan gelip geçiyoruz. Bugün kendimi hem gururlu, hem hüzünlü hem de sevinçli hissettiğim bir gün. 4 yıl süren birlikteliğimiz artık sona eriyor. Ancak aynı zamanda bizleri sevgili öğretmenlerimizden de ayıracak. Bizler yetişmemizde, olgunlaşmamızda rol oynayan, yaptığımız tüm yaramazlıkları hoş gören öğretmenlerimize teşekkür ediyor, ellerini saygıyla öpüyorum. Onlara olan sevgim yaşam büyüdükçe o oranda büyüyecek ve onları kalbimin bir köşesinde daima yaşatacağım. Benden desteğini esirgemeyen ve yanımda olduklarını daima hissettiren aileme de huzurlarınızda teşekkür ederim. Tüm arkadaşlarıma ve bizden sonraki yerimizi alacak kardeşlerimize de bundan sonraki eğitim yaşantılarında başarılar dilerim” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sahne alan Trabzon Büyükşehir Belediyesi mehteran takımının konseri katılımcılara coşkulu anlar yaşattı. Tören, Ahilik nasihati gösterisi, mezuniyet pastasının kesilmesi, kep töreni ve yemek ikramı ile sona erdi.

Trabzon’da mezuniyet heyecanı
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!