Trabzon’da Başkan Zorluoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’a iletecek!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÖZEL – KUZEYANADOLU.NET

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zoruloğlu, Türkiye’de vatandaşları da yakından ilgilendiren konuyu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a açacak.

Bugün Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2. Haftasının yapılan ilk oturumunda 2024 Yılı Gelir Tarifesinde Atatürk Köşkü Giriş Ücretleri ile ilgili CHP Grup Başkanvekili Tugay Şahin’in sorusunu yanıtlayan Murat Zoruloğlu giriş ücretinin 30 TL olarak belirlendiğini söyledi.

Başkan Murat Zoruloğlu, Türkiye’de belediyelere ait müzelerde de Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Müze Kartının geçmesi gerektiğini ifade ederek, “Benim şahsi önerim ve yaklaşımım şu: Müze kart diye sistem var. Çok cüzi bir ücretle kart alıyorsunuz, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeleri o kartlarla birlikte ücretsiz şekilde ziyaret edebiliyorsunuz.  Ben sayın Kültür ve Turizm Bakanımıza da bu konuyu arz ereceğim.
Belediyelerin işlettiği müzeleri bu sisteme dahil edelim. Oraları ziyaret edenlerden de Bakanlık bizim payımızı düşeni gönderebilir. Bunu gerçekleştirirsek çok güzel bir iş yapmış olacağız. Bu Trabzon’daki Şehir Müzesi için de, Çal Mağarası ve Atatürk Köşkü, belki Kızlar Manastırı için de bu sistem uygulanmış olur. Bunu net şekilde sayın bakanımıza arz edeceğim” dedi.

Trabzon’da Başkan Zorluoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’a iletecek!
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!