Trabzon MHP’de “Enişte”‘ ayrıntısıyla kriz önlendi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhur ittifakı Ortağı MHP’nin kontenjanındaki Çarşıbaşı’nda mevcut belediye başkanı Mümin Nuhoğlu, yeniden aday gösterildi. Ancak süreç içinde hem partinin ilçe teşkilatlarında hem de il yönetiminde Nuhoğlu’na karşı bir oluşum şekillenmeye başladı.

İlçenin Ak Parti teşkilatlarında da Nuhoğlu’u için memnun değiliz sesleri yükseldi. Ancak, MHP genel merkezi bu şikayet seslerine uzun süre kayıtsız kaldı.

Özellikle il Başkanlığının duruşundan geri adım atmaması, ilçede de bir değişim beklentisi oldu ve Nuhoğlu, yeniden aday gösterilmesini rağmen MHP genel merkezi son derece ilginç bir hamle ile krizi önledi.4 aday adayı arasından parti genel merkezi aday tespiti yapamadı, sadece yazları memleketine gelen genelde ilçe dışında kaldığı söylenen elektrik elektronik mühendisi Ahmet Keleş aday gösterildi .

Keleş’in elbette özellikleri var ama en önemli özelliği Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu’nun eniştesi olması. Nuhoğlu’nun kız kardeşi ile evli olan Keleş’in belediye başkan adayı gösterilmesi ile Nuhoğlu cephesinden gelecek tepkiler de önlenmiş oldu.MHP, Çarşıbaşı krizini tereyağından kıl çeker gibi hallettiğini düşanüyor. Fakat ilçede kazan kaynamaya devam ediyor.

Trabzon MHP’de “Enişte”‘ ayrıntısıyla kriz önlendi…
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!