Trabzon meydanında turizm sezonu alabora: Kargaşa ve eksiklikler göze batıyor!

Trabzon'da turizm sezonu yoğun geçerken, meydan bölgesindeki düzensizlikler göz ardı ediliyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KUZEYANADOLU.NET – ÖZEL

Trabzon’da turizm sezonu oldukça yoğun ve hareketli geçerken, Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve ilgili denetleme kurumları, meydan bölgesindeki düzensizliği göz ardı etmeye devam ediyor.

Öncelikle belirtmek gerekir ki, hafta sonları turizm bilgi ofislerinin kapalı olması ciddi bir eksikliktir. Havalimanındaki turizm bilgi ofisinde kimse bulunmaması ise düşündürücüdür. Trabzon’a, beş yıl içinde Turizm Polisi ve Turizm Zabıtası gibi önemli birimlerin kazandırılamaması ise endişe vericidir.

Trabzon meydanında araçların lojistik saatlerini ve giriş çıkışlarını düzenlemekte başarısız olunması da büyük bir sorundur. Hangi aracın meydana girebileceği ve hangi aracın gelemeyeceği konusunu uygulamaya koyamamak ise organize edilemeyen bir sistem olduğunu göstermektedir.

Ulaşım konusunda yapılan planlamanın turizm sezonu dikkate alınmadan gerçekleştirildiği açıktır. Turizm master planının olmaması da bu durumu doğrulamaktadır. Ne yazık ki, Trabzon Turizm İl Müdürü de sezon boyunca başarılı bir performans sergileyememektedir.

Şehir merkezi maalesef kontrolsüz bir şekilde yönetilmektedir. Hindistan’ı andıran trafik kaosunun ortasında polis bulunmamaktadır ve zabıtanın yeterli yetkisi olmadığı görülmektedir. Etkinlikler düzenlendiğinde her taraf birbirine girerken, insanlar evlerine gidemez hale gelmektedir.

Şehrin yöneticileri, amirleri, başkanları meydanla ilgili yaşanan zorlukları fark etmemektedir, çünkü bu sorunları deneyimlememektedirler. Öncüler ve çakarlar eşliğinde meydana gelip gitmektedirler. Otoparklar ise turizm sezonuna yetişememiştir.

Turizmle ilgili her kimle konuşulursa, aynı sorunlar ve konular dile getirilmekte ve “Neden şehrin meydanı bu kadar duyarsız ve bu tür haberlere konu oluyor?” şeklinde dert yanılmaktadır.

Sayın Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ile birlikte Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, il müdürleri ve ilgili diğer yetkililerin, tedbirli bir şekilde, saat 15.00’ten sonra meydan çevresinden İskele Caddesi’ne, Tanjant’tan Moloz’a, Gazipaşa’dan Kunduracılar’a kadar bir tur atması talep edilmektedir.

Trabzon meydanında turizm sezonu alabora: Kargaşa ve eksiklikler göze batıyor!
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!