Trabzon Maraş Caddesi, zemini komple yenileniyor... Başkan Zorluoğlu açıkladı!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, yapılacak olan zemin yenileme çalışmasına Trabzon Büyükşehir Belediyesinin para vermeyeceğini ifade ederken çalışmalara Haziran ayında etap etap başlanacağını söyledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon’da yapıldığı ilk günden itibaren halkın beğenisini kazanan, ancak yapımı tamamlanıp açılışının gerçekleşmesinin hemen ardından kısa bir süre sonra gözle görünen sökülmeler nedeniyle eleştirilerin de hedefi haline gelen Maraş Caddesinin zemini baştan aşağıya tamamen yenilenecek. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, çalışmaların Haziran ayında başlayacağını ifade ederken, belediyenin yeni yapılacak çalışmaya hiçbir şekilde para ödemeyeceğini açıkladı.

Başkan Murat Zorluoğlu, “Orada işin esası, trafiğe kapatılmasıydı ve onu uyguladık. Orada seçilen malzeme, görsel olarak son derece güzel ve Türkiye’de ses getiren bir dizayn oluştu. Daha sonra baktık ki bu kullanıldıkça bozuluyor. Ama bunun zaten kesin kabulü yapılmış değil. Biz oraya para ödemedik. Yani biz oraya bir sefer para öderiz, 2 sefer asla para ödemeyiz. Kesin kabulü yapılmamış bir iştir. Dolayasıyla bütün sorumluluğu yüklenicisine aittir. Bunu özellikle istirham ediyorum. Bunu sanki, birkaç sefer para ödeniyor: Her seferinde tamirat yapılınca para ödeniyormuş gibi algı var. Asla… Biz oranın ne tamiratına ilave para ödedik, ne kendisine ilave para ödedik. Ödeyemeyiz, hukuken mümkün değil. Dolayasıyla biz oranın cephe sağlıklaştırması ile birlikte zeminini de çok daha sağlam bir hale getireceğiz” ifadelerine kullandı.

HAZİRAN AYI İÇİNDE BÜTÜNÜYLE YENİLENECEK

Henüz Maraş Caddesinde yapılan işin kesin kabulü yapılmadığını belirten Zorluoğlu, “Malzemenin de garantisi var, kesin kabulü yapılmamış bir iş. Her halükarda bize orayı en düzgün şekilde, uzun yıllar kullanılacak şekilde teslim edilmesi gerekiyor.

Cephe Sağlıklaştırmasıyla birlikte zeminini de Haziran ayı içinde bütünüyle yenilemeyi düşünüyoruz. Buna da bir kuruş para ödemeyeceğiz. Yüklenicisi bunu yeni malzeme ile çok daha uzun ömürlü malzeme ile değiştirecek, başka oluru yok.

Bunlar olabiliyor. Onlar bize garanti verdiler: “Biz bunu yaptığımızda bu malzeme ile bir sorun oluşmayacak. Kar da yağsa, başka şey de olsa bu zemin uzun süre devam edebilir. Biz yapıştırıcı kullanıyoruz” Tamam olabilir, bizde o zaman “yapın” dedik.

Ama yaptılar, uygulamada baktık ki orası arzu ettiğimiz şekilde uzun ömürlü, bir zemin kaplaması olmuyor…” diye konuştu.

ZEMİN DEĞİŞECEK Mİ? FARKLI BİR MALZEME Mİ…

“Zemin değişecek mi?” sorusuna cevap olarak Başkan Zorluoğlu, “Zemin çok daha sağlam bir malzeme şeklinde yapılacak. Arkadaşlar çalışıyor. Hangi malzeme kullanırsa kullansın benim için: Kullanılacak malzemenin uzun ömürlü olması önemli. Yani benzer bir zemin de olabilir, daha farklı bir malzemeden. Tamamen değiştirebilir miyiz bilmiyorum. Önemli olan orada uzun süreli, orada sorun oluşturmayacak, bugün yaşadığımız sıkıntıları oluşturmayacak bir zemin olması. Ama biz buna para vermeyeceğiz.” dedi.

Trabzon Maraş Caddesi, zemini komple yenileniyor… Başkan Zorluoğlu açıkladı!
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!