Trabzon Akçaabat Belediye Başkan adayı Osman Nuri Ekim kimdir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÖZEL – KUZEYANADOLU.NET

AK Parti’de Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayının Ahmet Metin Genç olarak açıklanmasının ardından gözler ilçe belediye başkan adaylarına çevrilmişti. Cumhur İttifakı bugün düzenlendiği tanıtım toplantısı ile adaylarını resmen duyurdu.

Trabzon’da Akçaabat Belediye Başkan adayı olarak Osman Nuri Ekim açıklandı.

1980 yılında Trabzon’un Akçaabat ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Akçaabat’ta tamamladı. 2003 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

2005 yılında kurmuş olduğu şirkette mesleği ve belediyecilik ile ilgili birçok faaliyette bulundu. Trabzon başta olmak üzere birçok ilde belediyeler, DSİ ve Karayolları’na ait projeleri başarı ile tamamladı.

2014 – 2019 yılları arasında Akçaabat Belediyesi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yaptı.  Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde İmar Komisyon üyeliği, Akçaabat Belediyesi’nde başta İmar Komisyon Başkanlığı ve Çevre Komisyon Başkanlığı olmak üzere birçok komisyonda başkanlık ve üyeliklerde bulundu.

2018’de Akçaabat Belediye Başkan Yardımcılığı’na getirildi. 2019 yerel seçimlerde Belediye Başkan adayı olmak üzere bu görevinden ayrıldı. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde Akçaabat Belediye Başkanı seçildi ve halen görevine devam etmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Trabzon Akçaabat Belediye Başkan adayı Osman Nuri Ekim kimdir?
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!