Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman ile Mısır Cumhurbaşkanı Sisi buluştu

Cidde'de yapılan zirvede Selman ve Sisi, ikili ilişkilerin güçlendirilmesini görüştü. İki isim sahurda bir araya gelirken, Sisi daha sonra ülkeden ayrıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman ile Mısır Cumhurbaşkanı Sisi buluştu

Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde gerçekleştirilen zirvede, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi, iki ülke arasındaki ikili ilişkilerin güçlendirilmesini görüşmek üzere bir araya geldi.

İki lider, sahurda bir araya geldi ve iş birliğinin güçlendirilmesi ve çeşitli alanlarda geliştirilmesi konularında konuştu. Görüşmeye, Suudi Arabistan Ulusal Güvenlik Müsteşarı Musaid bin Muhammed el-Ayban ve Devlet Bakanı İsam bin Saad bin Said ile Mısır İstihbarat Teşkilatı Başkanı Abbas Kamil de katıldı.

Mısır yerel basınına göre, toplantıda iki ülkeyi ilgilendiren siyasi ve ekonomik konuların yanı sıra yatırım çerçevesinin genişletilmesine dair meseleler de ele alındı. Ayrıca, bölgesel ve uluslararası gelişmeler ile ilgili atılan adımlar ve ortak öneme sahip konular da görüşüldü.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA, Cidde’deki ikili görüşmenin ardından Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’nin ülkeden ayrıldığını bildirdi.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman ile Mısır Cumhurbaşkanı Sisi buluştu
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!