SON DAKİKA! Trabzon’da bir ilçede oylar tekrar sayılabilir…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KUZEYANADOLU.NET – ÖZEL – Trabzon’da, yerel seçimler için sandık başına giden vatandaşlar, il genelindeki seçim sonuçlarının hemen hemen kesinleştiği bir süreci geride bıraktı.

Bu süreçte en kıyasıya rekabetin yaşandığı ilçelerden biri de Çarşıbaşı oldu.

MHP’nin adayı Ahmet Keleş ile CHP’nin adayı Haydar Çoban arasında geçen bu rekabet oldukça çekişmeli geçti.

Resmi olmayan sonuçlara göre MHP’nin adayı Keleş, 3 bin 451 oy alırken, CHP’nin adayı Haydar Çoban ise 3 bin 433 oyda kaldı. Bu sonuçlara göre Keleş, 18 oy farkla seçimleri kazanmış gibi görünse de, CHP’nin ilçede oyların tekrar sayılmasını talep edeceği öğrenildi.

SON DAKİKA! Trabzon’da bir ilçede oylar tekrar sayılabilir…

SU İÇMEZ DE ÇARŞIBAŞI’NA GİTTİ, DURUMU DEĞRELENDİRİYOR

CHP İl Başkanı Mustafa Bak, 2 günlük itiraz sürelerinin olduğunu Avukatların ve kendisi de eski Baro Başkanı olan CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez’in ilçeye giderek süreci incelediğini söyledi.
İlçede kullanılan oyların yeniden sayılması yönünde itiraz edeceklerini ifade eden Bak, itirazların bugün yetişmezse yarın yapılacağını ifade etti.

İlÇEDE BİN CİVARI GEÇERSİZ OY VAR

İlçede seçim sonuçlarını incelediklerinde yaklaşık 1000 civarında bir geçersiz oy olduğunu ifade eden Bak, “Bu rakama bakıldığında Çarşıbaşı ilçesinde kullanılan oy oranı üzerinden yüksek bir rakam. Yaklaşık yüzde 10 gibi geçersiz bir oy var. Öyle sandıklar var ki, 20, 30 tane geçersiz oy var. Bunların ne şekilde geçersiz olduğu, ıslak imzalı tutanaklarda yazmıyor. Bu da bir itiraz nedeni. Biz İlçe Seçim Kuruluna gerekli itirazlarımızı yapacağız” dedi.

NEREDEYSE HER SANDIKTA GEÇERSİZ OY VAR

Neredeyse her sandıkta geçersiz oy olduğunu ifade eden Bak, “Bu geçersiz oyların neden geçersiz sayıldığına dair gerekli açıklamalar yazılmamış. “Geçersiz oy 20” yazmış çıkmış. Neden geçresiz olduğunu yazmamış. Avukatlarımız bu durumu değerlendiriyor” diye konuştu.

GEÇERSİZ OYLARIN SAYILMASINI İSTEMEMİZ
BİZİM HAKKIMIZ YENDİ ÜZERİNDEN DEĞİL…
Bu noktada bir hatırlatma da yapan Bak, “Geçersiz oyların sayılmasını istememiz bizim hakkımız yendi üzerinden değil. Tekrar sayılmasını istiyoruz. Bir hata var mı yok mu? Bu durumun netleşmesi gerekiyor” dedi.

SON DAKİKA! Trabzon’da bir ilçede oylar tekrar sayılabilir…
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!