Saadet Partisinde İsmail Şener güven tazeledi!

Saadet Partisi Akçaabat 8. Olağan İlçe Kongresinde İsmail Şener, yeniden İlçe Başkanlığına seçildi. Akçaabat Erol Günaydın Kültür Merkezinde yapılan İlçe Kongresine Saadet Partisi GİK Üyesi Ümit Çebi, Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Şakir Şahintaş, ilçe başkanları, siyasi partilerin ve STK’ların temsilcileri, partililer ve davetliler katıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ŞAKİR ŞAHİNTAŞ: “YEREL SEÇİMLERDE BAŞARILI SONUÇLAR ALACAĞIZ”

Kongrede konuşan İl Başkanı Şakir Şahintaş, Trabzon’un Ortahisar’dan sonraki en büyük ilçesi olan Akçaabat’ta yeni dönemde bütün ilçeyi kucaklayacak ve diğer ilçelere de örnek olacak çalışmalara imza atacak bir yönetimin işbaşına geldiğini söyledi.

Yerel Seçimlerle ilgili önemli bir konuyu da paylaşan Şahintaş, “Trabzon’da bütün ilçelerde seçime girme niyetindeyiz. Çalışmalarımız bu yönde. İnşallah bu seçimde geçen seçimlere göre daha başarılı sonuçlar alacağız. Bu seçimde bizler için çok önemli bir hususu burada sizlerle paylaşmak istiyorum. Farklı siyasi partiler bize, bazı ilçelerimizde, Saadet Partisi çatısı altında seçime girilebileceğini, daha başarılı sonuçlar alınabileceğini ifade ediyorlar. Bu durum Trabzon’da güzel sonuçlar alabileceğimizin bir işaretidir” dedi.

 

ÜMİT ÇEBİ: “BİR CENNET OLAN TÜRKİYE’DE İNSANLAR AÇLIK VE YOKSULLUK ÇEKİYORSA, SUÇ YÖNETENLERİNDİR”

Saadet Partisi GİK Üyesi Ümit Çebi yaptığı konuşmada Türkiye’nin iyi yönetilmediğinin altını çizdi.

Türkiye’nin çok büyük zenginlik ve kaynaklara sahip olduğunu ama bu kaynak ve imkanların halkın yararına kullanılmadığını söyleyen Çebi, “Yüzölçümü Konya kadar, nüfusu da İstanbul’dan küçük bir ülke olan Hollanda tarım ve hayvancılıkta bütün Avrupa’yı besliyor. Hollanda’dan kat be kat büyük imkanlara sahip olan Türkiye’de insanlar et alıp yiyemiyor. Neden? Çünkü tarım ve hayvancılık bitirilmiş. Oysa bizim Ardahan, Kars ve Iğdır gibi şehirlerimiz, bütün dünyayı besleyecek kapasiteye sahip. Bütün mesele yönetimdedir, siyasi iradededir.”

 

“MİLYONLARCA EMEKLİNİN YAŞADIKLARINI GÖRÜP DE VİCDANI SIZLAMAYAN İNSANDA VİCDAN YOKTUR”

Emeklilerin, asgari ücretle geçinenlerin çok zor şartlar altında yaşamlarını sürdürdüğüne dikkat çeken Çebi, “Bu insanların yaşadığı sıkıntıları görüp de üzülmeyen, vicdanı sızlamayan bir insanda vicdan yoktur! Bu insanlara bu hayatı reva gören zihniyet, ülkemizi maalesef uçuruma sürüklemiştir. Türkiye ekonomide de, dış politikada da, eğitimde de, her alanda da çok büyük bir yıkımla karşı karşıyadır” diye konuştu.

 

“KURTULUŞ, MİLLİ GÖRÜŞLE MÜMKÜNDÜR”

Türkiye’nin yaşadığı problemlerin çözümünün ancak Milli Görüş politikalarıyla mümkün olduğunu ifade eden Çebi, “Milli Görüş hareketi, Rahmetli Erbakan Hocamızın liderliğinde geçmişte hem yerelde hem de genelde çok büyük hizmetler yaptı. Çünkü Milli Görüşçü siyasetçiler çalmadı, çırpmadı. Rüşvet almadı. Halkın kaynaklarını yine halkın yararına kullandı. Ama geçmişte bizimle beraber olanlar maalesef farklı bir yol tuttular ve iktidarın nimetleriyle karşılaşınca bambaşka bir hale geldiler. Bunun sebebi, bu arkadaşların marifeti kendilerinden bilmeleriydi. Oysa bütün marifet, Milli Görüşte idi. Milli Görüş gömleği çıkınca, her şey tersine döndü.”

 

İSMAİL ŞENER: “31 MART’TA EN DOĞRU İSİM VE PROJELERLE HALKIMIZIN HUZURUNA ÇIKACAĞIZ”

Kongrede yeniden İlçe Başkanlığına seçilen İsmail Şener ise yaptığı konuşmada, tek gündemlerinin Yerel Seçimler olduğunu söyledi.

“Yeni dönemde de aynı samimiyetle çalışacak ve daha başarılı çalışmalara imza atacağız” diyen Şener, şunları kaydetti:

“Önümüzde yerel seçimler var. Kongrenin ardından tek gündemimiz, seçimler olacak. Trabzon’un Ortahisar’dan sonra ikinci büyük ilçesi olan Akçaabat, seçimler öncesinde pek çok problemle boğuşuyor. Halkımız doğalgaz çalışmaları dolayısıyla bozulan ve halen yapılmayan şehir içi ve mahalle yolları nedeniyle mağdurdur. İnsanımız, yağmurda ayrı, çamurda ayrı sıkıntı yaşamaktadır. Gazetelere her gün ‘onu yaptık, bunu yaptık’ diye reklam yapanlar maalesef halkımızın en temel sorununu çözmemişlerdir. Bilhassa ilçe merkezindeki ulaşım ve otopark sorunu devam etmektedir. Yine gazetelere de yansıyan İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün durumu ortadadır. Yeni adliye binasının yapımı adeta yılan hikayesine dönmüş durumdadır. Var olan stadımızı yıkarak yerine millet bahçesi yaptılar ama ilçemizde halen bir stadyum yoktur. Trabzon’un en köklü kulüplerinden olan Sebat Gençlik maçlarını ilçe dışında oynamak zorunda kalmaktadır. İlçemizin en büyük sorunu işsizlik ve ekonomik problemlerdir. İstihdam alanlarının olmayışı sebebiyle gençlerimiz Akçaabat’ı terk etmektedir. Çünkü geleceklerini burada görmemektedirler. Yağıyla, sütüyle, etiyle meşhur Akçaabat hayvancılığı da maalesef bitmek üzeredir. Çünkü hayvancılığa gereken önem verilmemektedir.”

“Saadet Partisi Akçaabat İlçe Teşkilatı olarak, seçimlerde en doğru isimler ve projelerle halkımızın huzuruna çıkacak ve destek isteyeceğiz. 31 Mart’ta ilçemizin kaderini güzel yönde değiştirmek için elimizden gelen gayreti, samimi bir şekilde göstereceğiz.”

Konuşmaların ardından tek liste halinde gidilen seçimde delegelerin oylarıyla İsmail Şener yeni dönemde de İlçe Başkanı olarak seçildi.

Saadet Partisinde İsmail Şener güven tazeledi!
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!