Romanlar, 14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’nı destekleyeceklerini açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Roman federasyonları, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi’nde Cumhur İttifakı’nı desteklediklerini açıkladı. Yapılan açıklamada “Cumhur İttifakı ve AK Parti’nin yanında olacağız” denildi.

Romanlar, 14 Mayıs'ta Cumhur İttifakı'nı destekleyeceklerini açıkladı

İHA

Türkiye, 14 Mayıs’ta sandığa gidiyor…

Tüm ülkenin beklediği seçimlere 43 gün gibi az bir süre kaldı.

Sürecin son düzlüğüne girilirken, partiler seçim kampanyalarını hızlandırdı.

Bu süreçte topluluklar, federasyonlar ve sivil toplum kuruluşları da yaptıkları açıklamalarla hangi ittifaka destek vereceklerini açıklıyor.

Romanlardan Cumhur İttifakı’na destek

İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu ile İstanbul Kanaat Önderleri ve Dernekler Federasyonu, düzenlenen basın toplantısıyla 14 Mayıs’taki Cumhurbaşkanı Seçimi’nde Cumhur İttifakı’nı destekleyeceklerini duyurdu.

Toplantıya federasyon başkanları, kanaat önderleri ve Roman vatandaşlar katıldı.

“Recep Tayyip Erdoğan’a desteğimizi seve seve belirtiyoruz”

İstanbul Roman Kanaat Önderleri Federasyon Başkanı Adnan Demirez şu açıklamada bulundu:

İstanbul’un 2 Roman federasyonu olarak Cumhur İttifakı’na desteğimizi açıklıyoruz. Sonuna kadar bu süreçte Cumhurbaşkanımız ve mülki amirlerimizin yanında olacağız. Mazlumlara dokunmaya, gariplerin önünü açmaya, eğitime ihtiyacı olan, konuta ihtiyacı olan, istihdama ihtiyacı olan Roman kardeşlerimize, bu ayrımcılığı, bu ikinci sınıf vatandaşlığı, bu ötekileştiriciliği önümüzden kaldıran Recep Tayyip Erdoğan’a desteğimizi seve seve belirtiyoruz.

Romanlar, 14 Mayıs'ta Cumhur İttifakı'nı destekleyeceklerini açıkladı

“Sadece İstanbul’un 3. Bölgesi’nde 200 bin seçmene sahibiz”

Biz sadece İstanbul’un 3. Bölgesi’nde 200 bin seçmene sahip olan, desteğini alan 32 dernekli iki federasyonuz. Cumhurbaşkanlığı adayları bu süreçte 100 imzayı aşmaya çalıştı. Aşabilenler oldu, aşamayanlar oldu. Bizim onursal başkanımız, muhtarımız bile kendi bölgesinde 40-50 bin oy alıyor. Bizi çok çarpmaya, bölmeye çalıştılar. Bizi bölemezler. Biz Romanlar her zaman vatanımızı, bayrağımızı, ezanımızı çok severiz. Bizden hain çıkmaz. Onun için köpek heykellerine alkış tutanlara değil, bu ülkenin geleceğinin temellerini sağlam şekilde atana, dünyaya Türkiye’nin ne kadar büyük olduğunu gösteren Recep Tayyip Erdoğan’a sonuna kadar destek veriyoruz.

Romanlar, 14 Mayıs'ta Cumhur İttifakı'nı destekleyeceklerini açıkladı

“Cumhur İttifakı ve AK Parti’nin yanında olacağız”

Roman Dernekleri Federasyonu Onursal Başkanı Murat Divandiler de yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakımız sayesinde Roman camiası olarak kendisine verdiği sonsuz destekler için teşekkürler ve saygılar sunuyoruz. Türkiye’deki en büyük iki tane Roman federasyonu birleştik. Onursal Başkanımız Selahattin Paker ile bize yardımcı oldu. Her zaman yanındayız. Cumhurbaşkanımızın Roman camiasını en ileri taşıyacağına, bizim çocuklarımızın eğitim görmesine, içimizdeki sanatın dünyaya yayılmasına sebep olacağına inanıyorum. Roman camiası olarak sonuna kadar Cumhur İttifakı ve AK Parti’nin yanında olacağız.

Romanlar, 14 Mayıs'ta Cumhur İttifakı'nı destekleyeceklerini açıkladı

Romanlar, 14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’nı destekleyeceklerini açıkladı
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!