Provokatif paylaşımdan tutuklanan İBB çalışanı Eda Ezgi Yıldız’ın ifadesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesinin ardından “Adalet, adalet sarayında böyle sağlanır” paylaşımı yapan İBB çalışanı Eda Ezgi Yıldız, paylaşımı kendisinin yapmadığını ve komplo kurulduğunu söyledi.

İstanbul’da Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesinin ardından “Adalet, adalet sarayında böyle sağlanır” şeklinde bir paylaşım yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi İSYÖN’de proje uzmanı olarak çalışan Eda Ezgi Yıldız, ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan dolayı yakalandı ve gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi ve savcılıkta ifadesi alındı. Şüpheli daha sonra nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Provokatif paylaşımdan tutuklanan İBB çalışanı Eda Ezgi Yıldız'ın ifadesi

Yıldız, ifadesinde İSYÖN’de 3 yıldır proje uzmanı olarak çalıştığını, sosyal medyada yer alan Cumhuriyet Halk Partisi parti meclisi üyesi Gökhan Günaydın’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na danışmanlık hizmeti verdiğini, kendisinin de benzer alanda faaliyet yürüten bir iştirakta çalıştığı için Günaydın’a yardımcı olduğunu belirtti.

Provokatif paylaşımdan tutuklanan İBB çalışanı Eda Ezgi Yıldız'ın ifadesi

Yıldız, söz konusu paylaşımı yapmadığını ve paylaşımın içeriğini desteklemediğini söyledi. Ayrıca Twitter’da yapılan paylaşımın alıntılandığını görmediğini ve paylaşım hakkında atılan tweetlerin tamamının ekran görüntüsü şeklinde olduğunu belirtti. Şüpheli, bir komploya maruz bırakıldığını ve suçlamaları kabul etmediğini ifade etti.

Provokatif paylaşımdan tutuklanan İBB çalışanı Eda Ezgi Yıldız’ın ifadesi
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!