MHP'de bazı isimler ön planda olmayacak

Yakın zamanda yapılacak olan genel seçimler öncesinde, Trabzon'da siyasi partilerin aday adayları arasında büyük bir yarış yaşanıyor. Özellikle Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Trabzon'daki aday adayları arasında birinci sıra için büyük bir mücadele var.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz genel seçimlerde, seçim sistemi nedeniyle MHP, İYİ Parti’den daha fazla oy almış olsa da milletvekilliğini kaybetmişti. Bu nedenle, MHP’nin Trabzon’da bir milletvekili çıkarması kesin gözüküyor ve bu durum, birinci sıra için aday adayları arasındaki yarışın daha da kızışmasına sebep oluyor.

Eski İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım’ın tartışma nedeniyle sahada pek olmadığı söyleniyor ancak diğer aday adayları, teşkilat ziyaretlerine ve vatandaş ziyaretlerine devam ediyor.

Aday adayları arasında en heyecanlı olanlardan biri Murat İskender. Sabahın erken saatlerinden sahura kadar kapı kapı gezerek seçmenlere ulaşmaya çalışıyor. Diğer yandan, Başhekim Süleyman Türedi, kendisine göre gereken fedakarlığı gösterdiğini, geri kalanının genel merkezin işi olduğunu düşünüyor.

Ancak, Trabzonlu önemli bir ailenin Devlet Bahçeli ile 1. sıra için doğrudan teması olduğu söyleniyor. Bahçeli’nin bu isme sıcak baktığı belirtiliyor. Başka bir aday adayı olan Şener Pul da, TAV şirketler grubunda bulunan Sera Yapı hissedarı ve Genel Müdürü olarak, önceki seçimlerde de MHP’den aday adayı olmuştu ve etkin bir çalışma performansı göstermişti. Pul, genel merkeze yoğun bir baskı yapmaya devam ediyor ve MHP’ye olan sadakatinden hiç vazgeçmediğini gösteriyor.

Tüm bu aday adayları arasında, birinci sıra için yapılacak olan seçimlerin sonucu, MHP’nin Trabzon’da ne kadar güçlü olduğunu gösterecek. Seçmenler, her bir adayın vaatlerini, geçmişteki performanslarını ve partiye olan bağlılıklarını dikkate alarak tercihlerini yapacaklar. Sonuçların ne olacağı ise, merakla bekleniyor.

MHP’de bazı isimler ön planda olmayacak
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!