KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, merak edilen soruları yanıtladı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, kamuoyunun ve öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı. Prof. Dr. Çuvalcı, açıklamalarında üretimin ve proje geliştirmenin önemine vurgu yaptı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, KTÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü Radyo/TV Birimi’nin konuğu olarak kamuoyunun merak ettiği ve öğrencilerden gelen soruları içtenlikle yanıtladı. Rektör Prof. Dr. Çuvalcı önce kamuoyunun merak ettiği sorulara cevap vererek Çocuk Hastanesi’nin akıbetinden, KTÜ Sahil Tesisleri’nin geleceğine kadar önemli konularda bilgilendirmede bulundu. Röportajın ikinci bölümde ise öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, “Üniversiteler sadece bilginin değil, yaşam tarzının da oluşturulduğu bir yerdir.” diyerek önemli mesajlar verdi. İşte Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’nın dikkat çeken açıklamaları:

 

“ULAŞILABİRLİĞİ ÖNEMSİYORUZ”

KTÜ, şehrin içinde başlı başına bir ilçe gibi… Trabzon ve bölge ile Üniversitemizin bağları yeterince kuvvetli mi?

Evet, bir ilçe gibiyiz. 5 bin 675 personelimiz, 31 bini aşkın öğrencimiz var. Büyük bir kurum… Kent ve bölge ile çok sağlıklı bir iletişimimiz ve kopmaz bağlarımız var. %100 sağlıklı bir bağ mı derseniz; eskiye göre kıyaslama yapabiliriz ancak. Mesela; “Şehir-Üniversite İş Birliği Komisyonumuz var. Direkt kamu kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşları ile yakın temasta olmayı arzuluyoruz. Bununla ilgili gerek üniversitedeki mekânların kullanımına gerekse şehrin veya bölgenin problemlerine yönelik çalışmalarımız var. Tabii bu çalışmaların tek taraflı olmaması gerekir. Bizim gösterdiğimiz yakın ilgi ve alakanın, diğer kurumlardan da karşılık bulması lazım. Bu yolda devam ediyoruz. Bizim, üniversite olarak tüm kapılarımız açık. Ulaşılabilir, erişilebiliriz. Bu konuyu önemsiyoruz. Gerek ben, gerekse Rektör Yardımcılarımız ve gerekse de Genel Sekreterliğimiz ulaşılabilirlik konusunda hassas… Daha iyi olacağımızı düşünüyorum.

 

“PROJE YAPILMASI İÇİN TEŞVİK EDİYORUZ”

“Yerli ve Milli Üretim” hassasiyetinizi her platformda dile getiriyorsunuz… KTÜ’de bu yönde yapılan çalışmalara, ne tür destekler veriyorsunuz?

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, merak edilen soruları yanıtladı…
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!