Kaymakam Şahin bölge yarışmalarında Bayburt’u temsil etmeye hak kazanan projeleri inceledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu 2204-A Liseler Arası Araştırma Projeleri Yarışması çerçevesinde Mustafa Köseoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından ’TeknoAt’ adlı çalışma yürütülüyor. Öğrencilerin yaptıkları projeleri ve çalışmaları yerinde inceleyen Demirözü Kaymakamı Yasin Şahin, Demirözü Belediye Başkanı Arslan Gürer ve Gökçedere Belediye Başkanı Yavuz Bakır ve Demirözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Çiğdem ile projeyi yürüten öğretmen ve öğrencilerden bilgiler aldılar.

Bu çalışma ile teknolojik aletlerin içindeki değerli madenleri ülke ekonomisine kazandırmak ve zararlı olan maddeleri uygun yöntemle ayırt edip doğaya atılmasını önleyerek gelecek nesillere temiz bir yaşam bırakmak amaçlanıyor.

Yine aynı yarışmada Gökçedere Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ’Su Yaşam Kaynağımızdır’ adlı projede su tesisatına takılan akıllı sensörle bilinçli su tüketimi hedefleniyor.

Her iki okulda adı geçen projeler Erzurum’da yapılacak olan bölge yarışmalarında Bayburt’u temsil etmeye hak kazandılar. Projelerini tanıtan öğrenciler, projeleriyle bilinçli su kullanımına dikkat çektiklerini vurguladılar.

Öğretmen ve öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Kaymakam Şahin, Erzurum’da düzenlenecek olan bölge yarışmalarında ekibe başarılar diledi.

Kaymakam Şahin bölge yarışmalarında Bayburt’u temsil etmeye hak kazanan projeleri inceledi
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!