İzmir’de yaşayan 43 yaşındaki Martaş depremzedelere için koşuya başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
İzmir'de yaşayan 43 yaşındaki Martaş depremzedelere için koşuya başladı

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası bölgedeki depremzedelere yardım eli uzatmak isteyen 43 yaşındaki Rıza Martaş, Türkiye’nin kuzeyi Sinop’tan güneyi Hatay’a kadar uzanan 1100 kilometrelik bir destek koşusu başlattı. İzmir’deki bir pazarlama firmasında çalışan Martaş, 23 Mart’ta koşusuna başladı ve Hayata Destek Derneği adına bağış topluyor.

Koşuyu 23 Nisan’da Hatay’da tamamlamayı hedefleyen Martaş, günde ortalama 42 kilometre koşarak toplamda 1100 kilometre yol alacak. Martaş, 2018 yılında Van’dan İzmir’e kadar koşmuştu ancak pandemi nedeniyle ara vermişti. Deprem sonrası bölgelerde yaşayan insanlara yardım etmek için bu koşuyu düzenlemeye karar verdi.

Bağış toplama çalışmalarını sosyal medya platformları üzerinden sürdüren Martaş, Hayata Destek Derneği’nin gönüllüleri ile birlikte afetten etkilenen 11 şehre su tankları, hijyen pedleri ve çadırlar dağıtıyor. Martaş, koşusu hakkında sosyal medyada paylaşımlar yaparak kredi kartı ya da EFT yoluyla bağış topluyor.

Destek koşusuna, bağışçıların ilk 10 günde yoğun ilgi gösterdiği ve toplamda 50 bin TL bağış toplandığı bilgisi verildi. Martaş, toplanan bağışların daha da artmasını umut ediyor. Ayrıca Martaş, koşusuyla depremzedeler için bir farkındalık yaratmak ve depremin unutulmamasını sağlamayı amaçladığını belirtti.

Toplanan bağışlarla birlikte, konteynerde kalan insanlara hijyen kolileri, çadır kurulumları ve seyyar çamaşırhane, seyyar tuvalet, ışıklandırma, jeneratör desteği gibi ihtiyaçların karşılanması planlanıyor.

Depremzedelere destek için koşuyor #1
Depremzedelere destek için koşuyor #2
Depremzedelere destek için koşuyor #3
Depremzedelere destek için koşuyor #4
Depremzedelere destek için koşuyor #5

İzmir’de yaşayan 43 yaşındaki Martaş depremzedelere için koşuya başladı
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!