İYİ Parti Trabzon’da ittifak mı yapacak, kendi adayları ile mi girecek? Belli oldu…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Fatma Başkan değerlendirmelerde bulundu. Başkan şunları dile getirdi: “Genel seçimler bittikten sonra, yerel seçimler için çalışmalarımıza başladık. Tüm ilçelerimizi ziyaret ettik.

Teşkilatımızın motivasyonunu arttırmak ve gelecek dönem stratejimizi belirlemek açısından teşkilatlarımıza ziyaretler gerçekleştirdik. Sonrasında da Milletvekilimiz Yavuz Aydın ile birlikte ilçelerimizi tekrar ziyaret ederek teşkilatlarımızı dinledik. Şimdi de yerel seçimler için çalışmalarımıza hız katmış durumdayız.

Sonnokta Gazetesinin haberine göre:

Genel Merkezimiz seçimlere tek başına girme kararı aldı, bizler de Genel Merkezimizin kararı doğrultusunda stratejimizi oluşturuyoruz. 18 ilçemiz ve Büyükşehir Belediyemiz için aday belirleme konusunda görüşmelerimizi gerçekleştiriyoruz. Her biri birbirinden değerli ve vatandaşın gönlünde yer edinmiş olan aday adaylarımız var. Bu isimlerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz.

Teşkilatımızın ne dediği benim için çok önemli, bizim siyasi jargonumuz tabanın sesini dinlemekten geçer. Aday belirleme konusunda sona yaklaştığımız ilçelerimiz var, diğer tüm ilçelerimiz için de aday adaylarımızla istişarelerimiz devam ediyor. Allah nasip ederse bir ay içinde aday adaylarımızı ve aday olarak görmek istediğimiz isimleri Genel Başkanımıza takdim edeceğim.”

KENDİ ADAYLARIMIZLA SEÇİME GİRECEĞİZ

“Şu anda görünen o ki ittifak olmayacak, biz bu şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kendi adaylarımızı netleştirip, seçime gireceğiz. Biz İYİ Parti olarak her zaman iddialıydık ve yerel seçimlerde de göreceksiniz ki birçok ilçemizi İYİ Parti belediyeciliği ile tanıştıracağız. Tüm ilçelerde sandıktan birinci parti çıkabilmek adına var gücümüzle mücadele edeceğiz, bu sonucu elde edebilmek için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

BIYIK YOMRA’DA İYİ PARTİ’DE DEVAM EDECEK

“Yomra Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık’ın ismi görev yaptığı beş yıldır her zaman AK Parti’ye geçecek diye anılıyor ama böyle bir durum söz konusu değil. Mustafa Bıyık iyi belediyeciliği Türkiye’ye duyuran isimlerden. Yomra’nın çehresini değiştirdi, Yomra’da çok güzel işler yaptı. O yüzden kendisinin Ortahisar ve Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için de dillendirilmesi çok doğal. Ama kendisinin de açıklamaları Yomra’da işinin bitmediği yönünde. Yomra’da devam edecektir.”

TABİİ Kİ ÖRS’ÜADAY OLARAK GÖRMEK İSTERİZ

“Hüseyin Örs bizim milletvekilimizdi. Ben ve teşkilatlarımız tabi ki Hüseyin Örs’ü Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak görmek isteriz. Kendisiyle aramızda kesinlikle bir polemik yoktur. Sonuçta bizden birisi, bizim içimizden birisi ama onunda bu yolda elini taşın altına koymasını beklemekteyiz.”

AJANDADA ORTAHİSAR’I  ALACAK İSİMLER VAR!

“Ortahisar Belediye Başkan Adaylığı için iddialı isimler var ajandamızda. Bu isimlerin hepsi seçimi alacak kişiler. Ortahisar Belediye Başkanlığı gibi diğer ilçelerde de ses getirecek adayları belirleme gayretindeyiz. Ses getirecek isimleri açıklayacağız. Kazanacak adaya odaklı çalışmalar yapıyoruz.”

YAPTIKLARI  SAYGISIZLIKTIR

“Eski İl Yönetimimiz ile ilgili basında bazı şeyler çıktığı için açıklama gereği duyuyorum. İşte bu yüzden doğruları konuşmamız gerekiyor. Şunu söyleyeyim ki eski yöneticilerimiz ile bir sorunum olsa cenazelerine, düğünlerine gider miyim, oturup onlarla çay içer miyim? Eğer sorun teşkil etsem ben bunları yapmazdım. 28 Ocak’ta bayrak değişimi yaşadığımızda tüm ilçe başkanlarıma ve yönetici arkadaşlarıma şunu söyledim; biz bu bayrağı devraldık, bundan sonra İYİ Parti’yi Trabzon’da en iyi noktaya çıkarmak için beraber çalışacağız. Birlik ve beraberlik için elimden geleni yaptım. Burada bir il başkanı ve yönetim kurulu varken Genel Başkanımızın posterinin altında toplantı yapmaları büyük bir saygısızlıktır. Böyle bir şey asla kabul edilemez. Genel Başkanımız Meral Akşener’in Trabzon’da temsil eden makam il başkanlığıdır. Bu yapılan büyük bir saygısızlıktır. Tekrar ediyorum, sorduğunuz için açıklama yapıyorum yoksa bu konunun benim tarafımdan hiç bir kadir kıymeti yoktur.”

KULEYİN’İN ADAYLIK  DÜŞÜNECEĞİNİ SANMAM

“Şükrü Bey (Kuleyin) bizim Genel Başkan Yardımcımız. Trabzon’u bilen, Trabzon’da sevilen bir isim. Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi dillendiriliyor, tabii ki aday olabilir neden olmasın ama kendisinin böyle bir şey düşüneceğini sanmıyorum.”

BOŞ VAATLERDE BULUNUYORLAR

“Maalesef Trabzon’da yerel seçimler öncesinde yine aynı vaatler tekrarlanıyor. Raylı Sistem, Güney Çevre Yolu gibi aynı vaatlerle yine iktidar partisi ortaya çıkmış durumda. Bunlar ne yazık ki hep vaatte ve lafta kalıyor. Genel Seçim öncesinde de gittiler Mersin’de kimseye sormadan vatandaşın yerine kazma vurup beton döktüler. Sanki o yol çalışması başlıyor gibi vatandaşı buna inandırdılar. Algıyı iyi çalıştırıyorlar ve yönetiyorlar. Trabzon’a baktığımızda görüyorum ki o kabinelerde bakanlar yer almasına rağmen şehir hep sahipsiz kalmış durumda Gerçekleşmeyen projelerle Trabzon yılardır oyalanıyor. Şehrin gerçek sorunlarına kimse bakmıyor, bunlarla kimse ilgilenmiyor. Sadece vatandaşın gözünü boyamak için seçim önceleri boş vaatlerde bulunuluyor. Genel Seçimlerden sonra görüyoruz ki iktidar partisini vekilleri Trabzon’a çok fazla gelmiyor. Trabzon hakkında çok da fazla konuşmuyorlar.”

GENÇLER İÇİN OTURUP  KONUŞMAMIZ LAZIM

“Bunu seçimlerden bağımsız olarak söylüyorum ki Trabzon’un gençleri için bir masanın etrafında oturup konuşmamız gerekiyor. Trabzon gençliği ne yazık ki her geçen gün daha da karamsar bir tabloya gidiyor. Bu beni korkutuyor ve ürkütüyor. Şehrin paydaşları olarak bu konuya eğilmemiz gerekiyor. Bunu başarırsak tüm vaatlerden daha faydalı bir iş yapmış oluruz.”

İYİ Parti Trabzon’da ittifak mı yapacak, kendi adayları ile mi girecek? Belli oldu…
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!