Hasan Süha Saral, ‘Trabzon’un sorunlarına neşter vurup, teker teker çözeceğiz’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek projelerini ve vizyonunu paylaştı. Ziyarette CHP İl Başkanı Mustafa Bak da hazır bulundu.

Saral, konuşmasında Trabzon’a köklü çözümler getirmeyi hedeflediğini vurgulayarak, “Trabzon’un sokakları, kara taşlarla döşenmiş, her sokağında ayrı koku olan, kadınların sokakları süpürerek o sokağı temizlediği şehirde büyüdüm. Küçük limanla balık tutmamızı, Ayasofya Sahili’nde denize girmelerimizi unutamıyorum. Trabzon ruhunu hep yaşıyorum” şeklinde duygularını dile getirdi.

Saral, geçmişte kamuda ve özel sektörde çalışarak edindiği deneyimlerle Trabzon’a hizmet etme isteğini ve kararlılığını vurgulayarak, “Elimden gelenin her şeyi Trabzon’u temsil etme adına yapmaya çalıştım. Mesleğinizde başarılıysanız, topluma, insana, millete faydanız varsa siz aslında hem bulunduğunuz, doğduğunuz şehre hizmetinizi yapıyorsunuz, hem de ülkeye” ifadelerini kullandı.

Adaylık sürecinde öne çıkan konular arasında Trabzon’un altyapı, kentleşme, imar, yol, temiz içme suyu gibi sorunlarının çözümü olduğunu belirten Saral, “Trabzon’un, hem klasik, hem de sosyal belediyecilik bağlamında sorunları var. Benim yaklaşımım bu şehir için kim iyilik düşünüyorsa Allah yolunu açık etsin. Ben iyi yapanın kabul edip üzerine taşımaktır” şeklinde konuştu.

Saral, son olarak, Trabzon’u dönüştürme ve sorunlarına çözüm getirme vizyonunu vurgulayarak, “Trabzon kazanacak. Trabzon’u dönüştüreceğiz. Trabzon’un sorunlarına neşter vurup her birini teker teker çözeceğiz. Ben mühendisim. Belediyecilik mühendislik işidir. Her mesleğe saygı duyuyorum. Avukatlar, doktorlar başımın üzerinde yeri var. Ama belediyecilik mühendislik işidir” diyerek sözlerini tamamladı.

Hasan Süha Saral, ‘Trabzon’un sorunlarına neşter vurup, teker teker çözeceğiz’
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!