Emekliye 4 bin TL seyyanen zam! Profesör tarih verdi! Asgari ücretle eşitlenecek…

SSK ve Bağ-Kur emeklileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ek zammı yüzde 49.25'e, en düşük emekli aylığını 10 bin TL'ye çıkaracak düzenlemeyi imzalamasını bekliyor. Ek zamlar hesaplara yatmadan Mart ayında yeni zam konuşulmaya başlandı. Prof. Dr. Sefer Şener, emeklilere yapılacak zammı ve tarihini verdi...

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SSK ve Bağ-Kur emekli maaşı zammı yüzde 49,25’e yükseltilerek memur ve memur emeklisi maaş artışıyla eşitlendi. En düşük emekli maaşı da 10 bin lira oldu. Karar Meclis’ten geçerek Cumhurbaşkanlığı’na sunuldu. Erdoğan’ın imzası sonrasında Resmi Gazete’de yayımlanacak karar sonrası 1 hafta içinde ise Bağ-Kur SSK emekli maaşı zam farkı hesaplara yatırılacak.

detail-photo-fancybox-0

10 Mart sonrasında yapılacak

Emekliler henüz zam farkını almadan yeni bir zam haberi daha geldi. Buna göre 10 Mart sonrasında emeklilere 4 bin liralık seyyanen zam yapılabileceği iddia edildi. 4 bin liralık bu zammın ise 700 milyar TL’lik özel seçim bütçesinden karşılanacağı kulislere yansıyan iddialar arasında.

detail-photo-fancybox-1

Emeklilere Mart ayında seyyanen zam yapılacağı konuşulurken, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sefer Şener, zam için tarih ve rakam verdi.

detail-photo-fancybox-2

Hükümet kanadında erken emeklilik için iki çalışma yapılacağını ve üçüncü adımın emekliye ek zam konusu olacağını belirten Prof. Dr. Şener, iktidar kulislerde konuşulan rakamları şöyle özetledi

Emekli maaşının 17 bin TL’ye yükseltilmesi için…

Bundan sonraki süreçte emekli maaşlarının asgari ücret seviyesine yani 17 bin liraya yükseltilmesi ya da en az 14-15 bin liralık taban maaş olması yönünde konuşmalar yapılıyor.

detail-photo-fancybox-5

Aralık ayına kadar hepsi hayata geçecek

Bu yılı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘emekliler yılı’ ilan etti. Doğal olarak böyle beklentiler içerisine giriliyor. Bu, hükümetin çalıştığı konulardan sadece bir tanesi.

detail-photo-fancybox-6

Biz bu yıl içinde hem Bağ-Kur’luların prim günlerinde düzenlemeyi hem ev kadınlarına yönelik 3’te 1 prim desteğinin sağlanması düzenlemesini göreceğiz.

detail-photo-fancybox-7

En düşük maaş asgari ücrete eşitlenecek

Bir taraftan da gündemde en düşük emekli maaşının asgari ücrete yaklaştırılması ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Yüksek ihtimalle bunların hepsi Aralık ayına kadar faaliyete geçmiş olacak. Bu konu tamamiyle masada, tamamen bütçe imkanları ile alakalı.

Emekliye 4 bin TL seyyanen zam! Profesör tarih verdi! Asgari ücretle eşitlenecek…
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!