Elazığ'da sağanak yağış! Köy yolu ikiye ayrıldı

Elazığ'da Sağanak Yağış Yolları Etkiledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Elazığ'da sağanak yağış! Köy yolu ikiye ayrıldı

Son günlerde Türkiye’de yaşanan felaketlerin ardından, Elazığ’da da şiddetli sağanak yağış etkisini gösterdi. Yağışlar sonrasında köy yollarında çökmeler ve yarılmalar meydana geldi. Bölgede yer alan Düğüntepe köyü yolu aşırı yağışlar nedeniyle çöktü ve büyük yarılmalar oluştu. Bu durum yolu geçici olarak ulaşıma kapattı.

Elazığ İl Özel İdaresi ekipleri, olayın hemen ardından çalışmalara başladılar. Yolun onarımı ve ulaşımın yeniden sağlanması için gerekli tüm önlemler alındı.

Türkiye, son günlerde hem doğal afetlerle hem de şiddetli hava koşullarıyla mücadele ediyor. Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında Şanlıurfa ve Adıyaman’da da şiddetli yağışlar meydana geldi. Yaşanan sel felaketleri sonucu, 20’den fazla vatandaş hayatını kaybetti. Ayrıca birçok ev ve iş yeri de hasar gördü.

Hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte birçok kentte kar ve yağmur yağışı da görüldü. Bu doğal afetlerin yanı sıra, Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki yetkililer ve ekipler, afetlere müdahale ederek çalışmalarına devam ediyorlar.

Yeni Haber Başlığı
Yeni Haber Başlığı

Elazığ’da sağanak yağış! Köy yolu ikiye ayrıldı
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!