Ekrem İmamoğlu Sinop'a özel jetle gitti

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile İstanbul Büyükşehir Beledi Başkanı Ekrem İmamoğlu Sinop'ta yapacakları ziyaretler için özel jet kullanırken İstanbul'da bozulan aracı bekleyen cenaze saatlerce sokakta kaldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile birlikte Sinop’ta gerçekleştirecekleri ziyaret için özel jet kullandı. İmamoğlu’nun şehir dışındaki seyahati, özellikle seçim döneminde olması nedeniyle eleştirilere neden oldu.

İstanbul’da ise İBB’nin bozulan cenaze aracı, İmamoğlu’nun özel jetle seyahat ettiği gün yaşanan bir olayda saatlerce sokakta kaldı. Bağcılar ilçesinde yaşayan ve kalp rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybeden Sündüz Karacan’ın cenazesi, Tokat’ta defin edilmek üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden araç talep edilerek alınacaktı. Ancak araç, belirlenen saatte gelmeyince 30 kişi saatlerce cenazenin başında beklemek zorunda kaldı.

Öte yandan, CHP’nin 6’lı masada cumhurbaşkanı adayı olarak belirlediği Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi halinde cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görevlendirileceği açıklandı. İmamoğlu son dönemde farklı şehirlerde gerçekleştirdiği ziyaretlerle de sık sık gündeme geliyor. Dün de İBB Başkanı İmamoğlu, Sinop’ta yalnızca kadın üreticilerin hizmet verdiği Gelincik Pazaryeri’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Ancak, İmamoğlu’nun özel jetle seyahat etmesi ve İstanbul’daki cenaze aracının saatlerce sokakta kalması gibi olaylar, seçim döneminin gerginliğini artıran ve eleştirilere neden olan gelişmeler olarak kaydedildi.

Ekrem İmamoğlu Sinop'a özel jetle gitti
Ekrem İmamoğlu Sinop'a özel jetle gitti
Ekrem İmamoğlu Sinop'a özel jetle gitti

Ekrem İmamoğlu Sinop’a özel jetle gitti
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!