DEVA Partisi Trabzon’da kriz! İstifa geldi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon’da DEVA Partisi’nde dün yaşanan kriz sonrasında bugün istifa geldi.

İl Başkanı Selçuk Keskin, dün yaptığı açıklamada, Genel Merkez Yöneticilerinin istişareleri sonucunda 58.GMYK toplantısında alınan kararla DEVA Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Yaşar Önder’in yerine daha önce Ortahisar yöneticisi olan İsmail Öztürk getirildiğini açıklamıştı.

İL BAŞKANININ AÇIKLAMASINA MESNEDİ OLMAYAN DENİLDİ

Keskin’in bu açıklamasına ise Ortahisar Deva Partisi İlçe Sekreterliğinden Gülseri Akın yanıt vermiş, “Ortahisar İlçe Başkanı ve yönetiminin istifası veya görevden alınması söz konusu değilken, atanmış il başkanını talihsiz açıklaması, asılsız söylemleri ve hukuksal mesnedi olmayan parti tüzüğüne ve kanunlara aykırı olarak yapılan açıklama sonrasında bugün de aynı mantalite ve kafa ile Trabzon ili Ortahisar İlçesine İlçe Başkanı ataması yapıldığını yerel medya paylaşımı ile öğrenmiş bulunmaktayız” ifadelerini kullanmıştı.

İSTİFA ETTİLER

Bugün ise Deva Partisi Ortahisar İlçesi Yönetimi yaptıkları basın açıklaması ile istifa etti.

Açıklamada, “Dönüştürmeye çalıştıklarına dönüşeceğini vaad eden bir yapı bazı grup ve yapıların payandası olmuş dönüşteceğimiz denilene dönüşmüştür. Rövanşist bir tutumla yönetime adaylıklarını ilan eden kişisel çıkarım odaklı hukuk tanımaz yöneticiler ile yol yürüme imkanımız kalmamıştır. 04.06.2022 tarihinden beri yürütmekte olduğumuz birilerine veya bir takım yapılara payanda olmak arzusunda olmayan DEVA Partisi Ortahisar İlçe Yöneticileri olarak bugün itibari ile istifa ediyoruz” denildi.

DEVA Partisi Trabzon’da kriz! İstifa geldi…
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!