Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret açıklaması ve çalışan emekliye ikramiye müjdesi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar;

ASGARİ ÜCRET GÖRÜŞMELERİ BAŞLIYOR
“İstihdama zarar vermeyecek şekilde süreç ilerleyecek”

ENFLASYON MESAJI
“Sürdürülebilir büyüme hedefinden sapma yok”

ÇALIŞAN EMEKLİYE İKRAMİYE
“5 bin TL’yi süratle hesaplara yatıracağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından açıklama yapıyor. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Fetret devri yaşayarak muhalefetin elinde olan belediyeleri gerçek belediyecilik anlayışıyla kavuşturacağız. 

TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLILIK MESAJI

Terörü kaynağında yok etme stratejimizi başarıyla uyguluyoruz. Teröristlerin kümelendiği sınırımıza yakın alanları da eninde sonunda güvenli hale getireceğiz.

Türkiye’nin güneyinde terör yapılanmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Bitkisel hayata giren terör örgütünü canlandırma çalışmalarının farkındayız. Kimin, kiminle iş tuttuğunu çok iyi biliyoruz. Daha önce yaptığımız gibi bir gece ansızın gelerek tüm bu senaryoları yırtıp atmaktan çekinmeyiz.

YUNANİSTAN VE MACARİSTAN ZİYARETİ

Yarın, Yunanistan’a gidiyoruz. 18 Aralık’ta Macaristan’a ziyaret gerçekleştireceğiz. Komşularımızdan başlayarak bölge ülkeleriyle iş birliğimizi güçlendireceğiz. Ülkemiz, uluslararası platformlar ile ikili ilişkilerinde kat ettiği her mesafe bizi Türkiye Yüzyılı’na bir adım daha yaklaştırmaktadır.

ENFLASYONLA MÜCADELE

En zoru geride kaldı. İnşallah bundan sonra hep birlikte sürekli daha iyiye doğru gideceğiz. Enflasyonu yavaş yavaş kontrol altına alıyoruz. Salgın ve küresel krizlerle sarsılan makro finansal istikrarı güçlendirecek adımları kararlılıkla atıyoruz.

2023’ün ilk 9 aylık bölümünde ekonomimiz yüzde 4,6 büyüdü. Büyüme hedefimizden en küçük bir sapma yoktur. İşsizlik oranı ise yüzde 9,2’lere geriledi. Çalışan emeklilerimizde serzenişe neden olan sıkıntıları da gidiyoruz. 4 milyon 689 bin emeklimizin hesabına bir defaya mahsus 5’er bin TL’yi süratle yatıracağız.

İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik doğal gaz desteğini düzenli sosyal yardım programlarımıza dahil ettik.

ASGARİ ÜCRET GÖRÜŞMELERİ

Daha 10 ay evvel yaşadığımız deprem felaketine rağmen hiçbir insanımızı ihmal etmiyoruz. Yılbaşında çalışanlarımızın ücretlerinde hem genel ekonomik dengeyi sarsmayacak hem de onların kayıplarını telafi edecek bir artış yapılacak. Asgari ücret tespit toplantılarına 11 Aralık’ta başlanıyor. İşçilerimizin onayını alacak, işverenlerimizi de yormayacak bir asgari ücret hedefiyle bu süreç yürütülecek.

İŞGALCİ İSRAİL’İN GAZZE’DEKİ KATLİAMLARI

İsrailli yöneticiler er ya da geç yargılanacak. Netanyahu yönetimine bu cüreti veren, insanlık suçlarının üzerine örten Batılı ülkeler de aynı akıbeti paylaşacaktır.

Batı’nın tarihi bu konuda oldukça vahşi örneklerle doludur. Dünyayı Batı değerleri safsatasıyla oyalayanlar, kendi değerleri dışında başka değerli olmadığını göstermiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret açıklaması ve çalışan emekliye ikramiye müjdesi!
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!