ÇKS’ye kayıtlı emeklilerin ikramiye alması için Trabzon’da harekete geçti ama…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KUZEYANADOLU.NET – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklilere yönelik 5 bin TL’lik ikramiye müjdesi bugün hesaplara yatmaya başladı.

Ancak bir çok emekli, bir iş yerinde veya kendi nam ve hesabına çalışmaya devam ettiği, ya da ÇKS’ye kaydı bulunduğu için ikramiye alamadı.

Bu durumdan haberi olmayan emekliler, hesaplarını kontrol ettiğinde ise şok yaşadı.

ÇKS’ye kayıtlı bir defaya mahsus ikramiyeden faydalanamayan emekliler, durumun düzeltilmesini isterken Trabzon Ortahisar Ziraat Odası Başkanı Mustafa Bekar, konunun düzeltilmesi için yaklaşık 1 haftadır temas kurduklarını söyledi.

Bekar, “Biz 1 haftadan beri bağırıyoruz, “Yapılan yanlıştır, adaletsizdir” diyoruz. Hiç vermeseydiniz, kime verdiniz?” diye sordu.

Konudan haberdar olmayan bazı siyasilerin de kendisini aradığını ifade eden Bekar, yaklaşık 1 haftadan beri Trabzon’daki bir çok siyasi ile görüşme yaptığını da söyledi.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ile Trabzon ziyaretinde konuyu görüştüğünü ifade eden Bekar, “Bir çok siyasi ile konuştuk. Bakılacağını söylediler.. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ile Trabzon ziyaretinde görüştük. Çıktık anlattık durumu. Milletvekillerine gönderdik. AK Parti’nin İl Başkanına, İlçe Başkanları ile konuştuk. “Bu yanlıştır, adaletsizdir”” dedi..

Emeklilerin tümünün bu uygulamadan faydalanması yönünde umudunun olup olmadığı ile ilgili olarak ise Bekar, “Şu şuna kadar bir değişim olmadı. Alamadık umut ışığı ki umutluyuz diyelim” diye konuştu.

ÇKS’ye kayıtlı emeklilerin ikramiye alması için Trabzon’da harekete geçti ama…
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!