CHP Trabzon’un başkan adayı Çakır’a dikkat çeken destek

Trabzon'da 18 Ekim'de yapılacak olan CHP İl Başkanlığı seçimi için adaylık süreci devam ediyor. Adaylığını açıklayan son isim ise 37 yaşındaki Mustafa Erdi Çakır oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KUZEYANADOLU.NET – ÖZEL 

Trabzon’da 18 Ekim’de yapılacak olan CHP İl Başkanlığı seçimi için adaylık süreci devam ediyor. Adaylığını açıklayan son isim ise 37 yaşındaki Mustafa Erdi Çakır oldu.

Çakır, dün yaptığı adaylık açıklamasında, “Değişimden yanayım” dedi. Bu tavrını geçmişten bu yana partide gösterdiğini ve seslendirdiğini de belirtti. “Ekrem İmamoğlu Trabzon için kırmızı çizgimizdir” diyerek safını belirledi.

Parti kulislerinde Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yana adaydır söylemlerini de kökten reddetti. Hatta, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü yüzüne de değişimden yana olduğunu belirtti.

Çakır’ın adaylık açıklamasına aralarında Cafer Hazaroğlu, Ali Türen Öztürk, Nuri Aydın, Güzide Uzun, Salih Akyüz, çeşitli ilçelerden gelen il delegeleri, Yomra, Arsin, Araklı, Of, Sürmene, Akçaabat, Tonya, Şalpazarı, Maçka ilçe yönetimlerinde aktif yöneticiler ile eski yöneticilerin de bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Toplantıya katılan gençlerin desteği de dikkat çekti. Bir partili, “Senin için genç diyorlar. Trabzon’u kaldıramaz diyorlar. Ya Deniz Baykal senin yaşında enerji bakanı oldu” diyerek Çakır’ı desteklediğini belirtti.

Çakır’ın adaylık açıklaması, Trabzon siyasetinde önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

CHP Trabzon’un başkan adayı Çakır’a dikkat çeken destek
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!