CHP Genel Merkezi, Ekrem İmamoğlu’nu Trabzon’da Gölgelemek İstiyor

CHP Trabzon İl Başkanlığı için 8 Ekim'de yapılacak seçim öncesi, genel merkezden gelen hamleler dikkat çekiyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KUZEYANADOLU.NET – ÖZEL

CHP Trabzon İl Başkanlığı için 8 Ekim’de yapılacak seçim öncesi, genel merkezden gelen hamleler dikkat çekiyor. Genel merkezin hedefinde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Trabzon’daki etkinliğini kırmak olduğu iddia ediliyor.

Genel merkezin amacı, İmamoğlu’nun memleketinde seçimi kaybetmesini sağlamak. Bu amaçla, genel merkezden CHP’li milletvekilleri ve il yöneticilerinin, İmamoğlu’na karşı aday olan Mustafa Erdem Çakır’ı destekledikleri öne sürülüyor.

Çakır, adaylığını açıkladığı konuşmasında, “İmamoğlu bizim kırmızı çizgimiz” ifadelerini kullandı. Bu açıklama, genel merkezin desteğini aldığına dair bir işaret olarak yorumlandı.

CHP’nin eski milletvekili ve TV yorumcusu Barış Yarkadaş da, genel merkezin bu hamlesini desteklediğini açıkladı. Yarkadaş, “Ekrem İmamoğlu’nun Trabzon’da kazanması, CHP’nin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kaybetmesi anlamına gelir” dedi.

CHP’nin eski milletvekili Dr. Olgun Akyüz ise, genel merkezin İmamoğlu’na karşı gizli bir kampanya yürüttüğünü iddia etti. Akyüz, genel merkezden CHP Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz’ı arayarak yönlendirme yapıldığını öne sürdü.

Genel merkez, her adaya başarılar dilediğini belirtiyor. Ancak, genel merkezin İmamoğlu’na karşı gizliden gizliye hamleler yaptığı iddiaları, CHP tabanında rahatsızlık yaratıyor.

CHP Genel Merkezi, Ekrem İmamoğlu’nu Trabzon’da Gölgelemek İstiyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!