Trabzon Ortahisar Belediye Başkan adayı Ergin Aydın kimdir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Ortahisar ilçe belediye başkan adayı bugün resmen açıklandı. Cumhur İttifakı’nın Trabzon’da düzenlenen aday tanıtım toplantısı sonrasında AK Parti Ortahisar Belediye Başkan adayı Ergin Aydın’ın kim olduğu arama motorlarında aranıyor.

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde 1964 yılında doğan Aydın, eğitim hayatına aynı ilçede başlamış ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

1994-2016 yılları arasında kendi kurduğu Mimarlık, Mühendislik ve Yapı Danışmanlığı şirketini işleten Ergin Aydın, 2016-2019 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Emek İnşaat ve İşletme A.Ş’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Murahhas Azası olarak görev yapmıştır.

Aktif siyasete 1985 yılında giren Aydın, Refah Partisi’nde çeşitli kademelerde görevler üstlenmiş ve Fazilet Partisi döneminde Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı ve Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. AK Parti’nin Trabzon’da Merkez İlçe Kurucu Üyesi ve Başkan Yardımcılığı görevlerinin ardından 2004 yılında Merkez İlçe Başkanlığı’na seçildi. 2009 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmiş, 2009-2014 yılları arasında Trabzon Belediyesi’nde Belediye Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili olarak görev yapmıştır.

2015 yılında gerçekleştirilen Genel Seçimler’de AK Parti Trabzon Milletvekili 6. sıra adayı olarak gösterilen Ergin Aydın, Trabzonspor’da yönetim kurulu üyeliği ve Birlik Vakfı Trabzon Kurucu Şube Başkanlığı gibi önemli sivil toplum kuruluşlarında da görev almıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Trabzon Ortahisar Belediye Başkan adayı Ergin Aydın kimdir?
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kuzey Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!